stat

Czuła biżuteria. Wystawa prac Macieja Rozenberga

Maciej Rozenberg od trzydziestu ponad lat realizuje autorskie kolekcje, dobiera materiały i samodzielnie wykonuje każde dzieło, nadając mu niepowtarzalny charakter. Inspiracje czerpie głównie ze sztuki antycznej oraz natury, łącząc przeszłość z nowoczesnością. Jego styl rozpoznawalny jest nie tylko w Polsce, ale i za granicą. W kolekcji Macieja Rozenberga znajdziemy kolczyki, naszyjniki, czy bransolety. Wszystkie z nich wykonuje ręcznie, przy użyciu dawnych technik. Korzysta wyłącznie z metali szlachetnych - złota i srebra - które łączy z bursztynem bałtyckim lub diamentami.

Pracochłonne, dopracowane stylistycznie i wykonawczo obiekty złotnicze spotykają się nie tylko z uznaniem projektantów i jubilerów. Przede wszystkim mają cieszyć i cieszą się zainteresowaniem najbardziej wymagających kobiet. Subtelność, szlachetna prostota, elegancja, doskonałe połączenie materiałów oraz serce włożone w każdy detal... to właśnie biżuteria wrażliwa.

Wernisaż wystawy, na której zaprezentowanych zostanie kilkadziesiąt prac artysty będzie połączony z widowiskiem audiowizualnym oraz pokazem mody. Wystawę można zobaczyć nieodpłatnie od 23 marca do końca 2024 roku.

Wernisaż odbędzie się w ramach cyklu "Akademia Bursztynu".

Przeczytaj także

6 - 28 lipca 2024, g. 8:00

Gdańsk,
Wstęp wolny

13 września - 24 listopada 2024, g. 10:00 - 17:00

Gdańsk,
bilety 20 zł
ulgowy 1-12 zł