Czwartki lekkoatletyczne Stadion Lekkoatletyczny Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Czwartki lekkoatletyczne

Klub Lekkoatletyczny "LECHIA" Gdańsk zaprasza Uczniów Szkół Podstawowych wraz z Nauczycielami WF-u, w ramach promocji profilaktyki sportowej, do udziału w Czwartkach lekkoatletycznych "Szukamy Olimpijczyków".

w każdy poniedziałek (do 19.12), g. 10:00

Gdańsk,
Wydarzenie jest organizowane we współpracy z Radą Dzielnicy Zaspa Młyniec oraz Partnerami: Totalizator §portowy właściciel marki LOTTO.

Program zawodów
- 6Om Dz i 50m Ch (+ finały} 300m Dz, 300m Ch, 600m Dz, 1000m Ch, chód 1000m Dz, chód 1500m Ch, w dal Dz, w dal i rzut piłka lekarską, rzut piłka lekarską Ch.

Warunki uczestnictwa:

- Każda szkoła ma prawo do wystawienia nieograniczonej liczby zawodników w danej konkurencji.
- W dal i w rzucie piłką lekarską każda szkoła moźe wystawić maksymalnie po 4-ech zawodników. Podeczas każdej edycji "Czwartków" ucze§tnik ma prawo startu tylko w jednej konkurencji, w drugiej startuje poza konkursem. Organizator zapewnia standardowe ubezpieczenie.

Partner Medialny: Portal Trojmiasto.pl i Radio
Gdańsk. Patronat sprawuje Prezydent Miasta Gdańska.

Informacie na www.k-lechia.pl i trojmiasto.pl. Zawody rozegrane zostaną wiosną 2019r.

W piątek ostatnia, trzecia runda tegorocznej serii. Tym razem KL Lechia Gdańsk, która zaprasza na stadion AWFiS w Gdańsku. Zwieńczenie tej edycji odbędzie się w piątek o godz. 11:15 jako impreza towarzysząca lekkoatletycznemu mityngowi Memoriał Józefa Żylewicza.

- Tej wiosny zaplanowaliśmy trzy edycje. Jako, że opieramy się o współpracę ze szkołami, to niedawny strajk nauczycieli pomieszał nieco w kalendarzu, więc możemy realizować naszą sekwencję pod koniec maja. Ostatnie zawody odbędą się w nieco innej formie, bo przy okazji Memoriału Józefa Żylewicza, w formule sztafet szwedzkich. To konkurencja, w której startują cztery osoby. Pierwsza biegnie 100, druga 200, trzecia 300, a czwarta 400 metrów. Podzielimy roczniki i dla 4, 5 klas będzie jedna grupa wiekowa a dla klas 6-8 kolejna. Szkoła będzie mogła wystawić po dwie ekipy w tych rocznikach plus rezerwowi - mówi Stanisław Lange, dyrektor KL Lechia.