Czwartkowa, wycieczka rowerowa po pracy Sprawdź!
stat
PATRONAT

Czwartkowa, wycieczka rowerowa po pracy

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto ponownie zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek rowerowych i pieszych w ramach akcji #Oliwa Jakiej Nie Znacie. Wycieczki adresowane są do tych wszystkich, którzy w środku tygodnia mają ochotę aktywnie podsumować dzień, w czwartki w godzinach popołudniowo-wieczornych, po pracy. Na zakończenie wycieczki rowerowej, zachęcamy do wspólnej biesiady przy ognisku.

W czerwcu przemierzymy głównie leśne dukty zarówno dolnego, jak i górnego tarasu Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. W okresie wakacyjnym, czyli w lipcu i sierpniu udamy się nad wodę: pobliskie jeziora i morze, co by przy okazji trochę popluskać się i poleżeć plackiem na plaży. Raz w miesiącu, odbędzie się także nieco dłuższa wycieczka rowerowa, która pozwoli zapoznać się z różnorodnym krajobrazem i architekturą najbliższych okolic Trójmiasta. Ideą wycieczek jest aktywny wypoczynek i integracja miłośników turystyki i rekreacji.

1. Program bezpłatnych wycieczek w czerwcu

Wycieczki w czwartki po pracy :

- 10.06 - Kolorowy Trójmiejski Park Krajobrazowy i okolice, (wycieczka rowerowa)
- 17.06 - Historia skoków narciarskich w Gdańsku Oliwie, (wycieczka piesza)
- 24.06. - Punkty widokowe: Gdańska, Sopotu i Gdyni. (wycieczka rowerowa + ognisko)

Wycieczka, całodniowa w sobotę :

- 26.06. - Całodniowa wycieczka turystyczna pt. Krajobraz i architektura Żuław Gdańskich

2. Idea popołudniowych wycieczek rowerowych i pieszych po pracy:

Podczas naszych wycieczek turystycznych poznamy trójmiejskie zakamarki jakich dotąd nie znaliście. Pokonamy liczne szczyty gór i wzniesień, zajrzymy do ciemnych wąwozów i jarów.  Przemierzymy doliny, polany, miejsca powiązane z historią Gdańska. Zobaczymy przepiękną przyrodę, zarówno tą ożywioną w postaci różnych gatunków drzew, jak i nieożywioną przejawiającą się tajemniczymi głazami. Posłuchamy odgłosy żyjących tu zwierząt, a także szemrzące potoki. Poznamy historie i legendy powiązane z ciekawymi miejscami, skrywającymi się w leśnej gęstwinie. Wszystko to pozwoli nam lepiej się poznać i zintegrować amatorów aktywnego wypoczynku.

30 km trasa wieść będzie przez liczne punkty widokowe, z których rozpościerają się malownicze widoki na trójmiejską aglomerację, okoliczne lasy oraz wody Zatoki Gdańskiej. Więcej zdjęć ()

30 km trasa wieść będzie przez liczne punkty widokowe, z których rozpościerają się malownicze widoki na trójmiejską aglomerację, okoliczne lasy oraz wody Zatoki Gdańskiej.

mat. traseo.pl

30 km trasa wieść będzie przez liczne punkty widokowe, z których rozpościerają się malownicze widoki na trójmiejską aglomerację, okoliczne lasy oraz wody Zatoki Gdańskiej.

mat. traseo.pl3. Do kogo skierowana jest trasa, jak przygotować się na wycieczkę ?

Najbliższa wycieczka rowerowa adresowana jest do osób dorosłych, amatorów turystyki rowerowej gustujących w wycieczkach turystycznych połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Celem proponowanej przez nas wycieczki są liczne leśne punkty widokowe, zarówno te naturalne jak np. Zajęcze Wzgórze W Sopocie, jak i wieże: Kolibki w Gdyni oraz Pachołek w Gdańsku. Z ich szczytów rozpościerają się przepiękne widoki na położoną w dole cywilizację, okoliczne lasy, a także Zatokę Gdańską. Pokonamy więc liczne  wzgórza i wzniesienia, będzie trochę w górę, jak i w dół, nawierzchnia urozmaicona. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowej jazdy rekomendujemy rower górski, crossowy lub gravel z przerzutkami i oponą z protektorem przeznaczoną do jazdy w terenie. Osoby o słabszej kondycji mogą wybrać się na rowerze elektrycznym. Warto zabrać  także coś do picia w bidonie, co by nie zaschło w gardle. Najlepiej ubrać się na sportowo i tak aby na zbiórce było lekko chłodno. Pierwsze wzniesienia z pewnością rozgrzeją wszystkich.

>>> Zobacz plan naszej wycieczki na mapie

Przy okazji wycieczki rowerowej poznamy także znakowane szlaki turystyki rowerowej i pieszej w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Poznamy ich formy oznakowania, tak aby w przyszłości móc je rozpoznawać i podejmować podczas indywidualnych wycieczek.

4. Dystans do pokonania:  max. 28 - 30 km / suma przewyższeń: 750 m

5. Tempo: turystyczne, ale bez zamulania

6. Należy pamiętać o:

- Sprawnym rowerze,
- Odpowiednich narzędziach do naprawy roweru w razie awarii,
- Przynajmniej jednej zapasowej dętce (o właściwym rozmiarze),
- Odpowiedniej odzieży adekwatnej do pogody, także na zmianę,
- Prowiancie na drogę i napojach (po drodze nie ma sklepów)
- A przede wszystkim dobrym humorze.

Ps. Kręcimy niezależnie od pogody
     Jeśli boisz się, że zmokniesz, weź ze sobą odpowiednią odzież

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek rowerowych i pieszych w ramach akcji #Oliwa Jakiej Nie Znacie. Więcej zdjęć ()

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek rowerowych i pieszych w ramach akcji #Oliwa Jakiej Nie Znacie.

fot. Krzysztof Kochanowicz / Grupa Rekreacyjna 3miasto

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek rowerowych i pieszych w ramach akcji #Oliwa Jakiej Nie Znacie.

fot. Krzysztof Kochanowicz / Grupa Rekreacyjna 3miasto7. Świadczenia:

- Opieka przewodników na trasie (prowadzący i zamykający)
- Pomoc w naprawie roweru,  w razie awarii
- Apteczka pierwszej pomocy
- Pamiątkowe zdjęcia do 2-3 dni po wydarzeniu

8. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wycieczki:

Parking leśny nieopodal Leśniczówki Gołębiewo
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
- Zbiórka o godz. 17:30
- Czas trwania wycieczki: max. 4 godziny

9. Ognisko i biesiada po zakończeniu wycieczki

Na koniec proponowanej wycieczki rowerowej rozpalimy ognisko w miejscu do tego przeznaczonym, nieopodal miejsca parkingowego. Organizator zapewnia do tego celu drewno, podpałkę, metalowe kije do pieczenia kiełbasek i innych przysmaków, worki na śmieci i dobrą zabawę. Uczestnicy organizują we własnym zakresie zakąski, kiełbaski, napoje itp.

10. Zgłoszenia i warunki udziału:

Uwaga: organizator nie prowadzi wcześniejszych zapisów internetowych
Każdy uczestnik wycieczki rowerowej akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

Wycieczka prowadzona będzie przez dwóch przewodników:
- prowadzącego: Krzysztof Kochanowicz
- zamykającego: Marek Puchalski
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Olivia Business Centre

Wybierz się razem z nami na rowery, wędrówki, kajaki, aktywny wypoczynek. Poznaj ciekawych, pozytywnie zakręconych ludzi i spędzaj wspólnie z nami czas w środku tygodnia po pracy, bądź w weekendy Więcej zdjęć ()

Wybierz się razem z nami na rowery, wędrówki, kajaki, aktywny wypoczynek. Poznaj ciekawych, pozytywnie zakręconych ludzi i spędzaj wspólnie z nami czas w środku tygodnia po pracy, bądź w weekendy

fot. Krzysztof Kochanowicz / Grupa Rekreacyjna 3miasto

Wybierz się razem z nami na rowery, wędrówki, kajaki, aktywny wypoczynek. Poznaj ciekawych, pozytywnie zakręconych ludzi i spędzaj wspólnie z nami czas w środku tygodnia po pracy, bądź w weekendy

fot. Krzysztof Kochanowicz / Grupa Rekreacyjna 3miasto>>> Zapoznaj się z innymi naszymi aktywnościami
Organizujemy spływy kajakowe, wycieczki rowerowe i piesze, także na zlecenie