Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy Gdańsk Złota Karczma Sprawdź!
stat

Czwartkowa wycieczka rowerowa po pracy

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek rowerowych i pieszych. Wycieczki adresowane są do tych wszystkich, którzy w środku tygodnia mają ochotę aktywnie podsumować dzień, w czwartki w godzinach popołudniowo-wieczornych, po pracy. Latem, czyli w lipcu i sierpniu udamy się nad wodę: pobliskie jeziora i morze, co by przy okazji trochę popluskać się i poleżeć plackiem na plaży. Raz w miesiącu, odbędzie się także nieco dłuższa wycieczka rowerowa, która pozwoli zapoznać się z różnorodnym krajobrazem i architekturą najbliższych okolic Trójmiasta. Ideą wycieczek jest aktywny wypoczynek i integracja miłośników turystyki i rekreacji. Celem najbliższej wycieczki jest cypel Jeziora Otomińskiego. W ramach przerwy od kręcenia, zrobimy tam mały piknik, chętni będą mogli wykąpać się, dlatego też warto zabrać ze sobą strój kąpielowy i ręcznik. W drodze powrotnej może być już ciemno, dlatego prosimy o zabranie ze sobą oświetlenia.

Zobacz nasze wideo relacje i przekonaj się do wspólnych wycieczek:

>>> Wideo relacja z całodziennej wycieczki rowerowej po Żuławach Gdańskich
>>> Wideo relacja z całodziennej wycieczki rowerowej po Szwajcarii Kaszubskiej
>>> Wideo relacja z czwartkowej, popołudniowej wycieczki rowerowej po pracy
>>> Wideo relacja z czwartkowej, popołudniowej wycieczki pieszej po pracy


1. Program bezpłatnych wycieczek w sierpniu

Wycieczki w czwartki po pracy :

- 12.08. Wzgórza kaszubskie górujące nad Jeziorem Tuchomskim, (wycieczka rowerowa)
- 19.08. Lasy, pola, rzeki i jeziora górnego tarasu Gdańska, (wycieczka piesza)
- 26.08. Legenda o rusałce i rycerzu znad Jeziora Otomińskiego. (wycieczka rowerowa)

Całodniowa wycieczka rowerowa w sobotę :

- 21.08. Wycieczka na koniec Polski: Piaski i Krynica Morska (rower i wypoczynek nad wodą)
                 Pokonamy najpiękniejszą pomorską trasę rowerową przez Mierzeję Wiślaną

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek rowerowych i pieszych w czwartki po pracy. To wspaniała okazja do aktywnego wypoczynku i poznania nowych pozytywnie zakręconych osób Więcej zdjęć ()

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek rowerowych i pieszych w czwartki po pracy. To wspaniała okazja do aktywnego wypoczynku i poznania nowych pozytywnie zakręconych osób

fot. GR3miasto

Olivia Business Centre i Grupa Rekreacyjna 3miasto zapraszają na cykl bezpłatnych wycieczek rowerowych i pieszych w czwartki po pracy. To wspaniała okazja do aktywnego wypoczynku i poznania nowych pozytywnie zakręconych osób

fot. GR3miasto2. Idea popołudniowych wycieczek rowerowych i pieszych po pracy:

Podczas naszych wycieczek turystycznych poznamy trójmiejskie zakamarki jakich dotąd nie znaliście. Pokonamy liczne szczyty gór i wzniesień, zajrzymy do ciemnych wąwozów i jarów. Przemierzymy doliny, polany, miejsca powiązane z historią Gdańska, Sopotu, Gdyni oraz okolic. Zobaczymy przepiękną przyrodę, zarówno tą ożywioną w postaci różnych gatunków drzew, jak i nieożywioną przejawiającą się tajemniczymi głazami. Posłuchamy odgłosy żyjących tu zwierząt, a także szemrzące potoki. Poznamy historie i legendy powiązane z ciekawymi miejscami, skrywającymi się w leśnej gęstwinie. Wszystko to pozwoli nam lepiej się poznać i zintegrować amatorów aktywnego wypoczynku.

3. Do kogo skierowana jest trasa, jak przygotować się na wycieczkę ?

Najbliższa wycieczka rowerowa adresowana jest do osób dorosłych, amatorów turystyki rowerowej gustujących w wycieczkach turystycznych połączonych z wypoczynkiem na łonie natury. Celem proponowanej przez nas wycieczki jest cypel Jeziora Otomińskiego, z którym związana jest legenda o Rycerzu Otominie i Rusałce Królowej Lilii. W ramach przerwy od kręcenia, zrobimy tam mały piknik, a chętni będą mogli wykąpać się, dlatego też warto zabrać ze sobą strój kąpielowy i ręcznik. Aby dotrzeć na miejsce pokonamy liczne wzgórza i wzniesienia, będzie trochę w górę, jak i w dół. Przeważać będą szerokie drogi leśne, jednak nie zabraknie także wąskich i krętych ścieżek. Dla komfortowej jazdy rekomendujemy rower górski, crossowy lub gravel z przerzutkami i oponą z protektorem przeznaczoną do jazdy w terenie. Osoby o słabszej kondycji mogą wybrać się na rowerze elektrycznym. Warto zabrać także coś do picia w bidonie, co by nie zaschło w gardle. Wycieczka będzie miała formę pętli, którą rozpoczniemy i zakończymy w Gdańsku Złotej Karczmie.

>>> Zobacz plan naszej wycieczki na mapie

4. Dystans do pokonania: max. 30 km / suma przewyższeń: 350 m

5. Tempo: turystyczne, ale bez zamulania

6. Należy pamiętać o:

- Sprawnym rowerze,
- Odpowiednich narzędziach do naprawy roweru w razie awarii,
- Przynajmniej jednej zapasowej dętce (o właściwym rozmiarze),
- Oświetleniu rowerowym: białym świetle z przodu i czerwonym z tyłu
- Odpowiedniej odzieży adekwatnej do pogody, także na zmianę,
- Prowiancie na drogę i napojach (po drodze nie ma sklepów)
- A przede wszystkim dobrym humorze.

Ps. Kręcimy niezależnie od pogody
Jeśli boisz się, że zmokniesz, weź ze sobą odpowiednią odzież,
a rower przyozdób błotnikami.

Nasze wycieczki pozwolą aktywnie spędzić czas, poznać ciekawe zakamarki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i najbliższych okolic, a także odetchnąć nad jeziorem, bądź morzem. Z nami z pewnością będzie raźniej ! Więcej zdjęć ()

Nasze wycieczki pozwolą aktywnie spędzić czas, poznać ciekawe zakamarki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i najbliższych okolic, a także odetchnąć nad jeziorem, bądź morzem. Z nami z pewnością będzie raźniej !

fot. GR3miasto

Nasze wycieczki pozwolą aktywnie spędzić czas, poznać ciekawe zakamarki Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego i najbliższych okolic, a także odetchnąć nad jeziorem, bądź morzem. Z nami z pewnością będzie raźniej !

fot. GR3miasto7. Świadczenia:

- Opieka przewodników na trasie (prowadzący i zamykający)
- Pomoc w naprawie roweru, w razie awarii
- Apteczka pierwszej pomocy
- Pamiątkowe zdjęcia do 2-3 dni po wydarzeniu

8. Miejsce rozpoczęcia i zakończenia wycieczki:

Granica lasu i osiedla Gdańsk Złota Karczma (za Sklepem Lidl)
>>> Zobacz na mapie dokładną lokalizację zbiórki
- Zbiórka o godz. 17:30
- Czas trwania wycieczki: max. 3,5 - 4 godziny

9. Zgłoszenia i warunki udziału:

Uwaga: organizator nie prowadzi wcześniejszych zapisów internetowych
Każdy uczestnik wycieczki rowerowej akceptuje REGULAMIN UCZESTNICTWA

Wycieczkę prowadzi:
Adam Skellnik
kontakt:
Mail: gr3miasto@gmail.com
Tel. +48 502 778 115

Organizator programu:
Olivia Business Centre

Wybierz się razem z nami na rowery, wędrówki, kajaki, aktywny wypoczynek. Poznaj ciekawych, pozytywnie zakręconych ludzi i spędzaj wspólnie z nami czas w środku tygodnia po pracy, bądź w weekendy Więcej zdjęć ()

Wybierz się razem z nami na rowery, wędrówki, kajaki, aktywny wypoczynek. Poznaj ciekawych, pozytywnie zakręconych ludzi i spędzaj wspólnie z nami czas w środku tygodnia po pracy, bądź w weekendy

fot. GR3miasto

Wybierz się razem z nami na rowery, wędrówki, kajaki, aktywny wypoczynek. Poznaj ciekawych, pozytywnie zakręconych ludzi i spędzaj wspólnie z nami czas w środku tygodnia po pracy, bądź w weekendy

fot. GR3miasto