Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "W przestrzeni rozwoju ARP".
Temat startupów wypłynął na powierzchnię zarówno za sprawą mody (stylu życia?) jak i wsparcia finansowego, które mogą (którzy i czy na pewno?) uzyskać przedsiębiorcy na prowadzenie nowego biznesu. Na ile faktycznie startupy są wartościowe dla gospodarki i skąd to powszechne nimi zainteresowanie? Czy startupy to tylko chwilowy trend czy może wpisały się już na stałe w pejzaż przedsiębiorczości?
W trakcie spotkania postaramy się odpowiedzieć również na następujące pytania:
- skąd się wzięły startupy
- po czym je poznajemy
- ekosystem startupowy - instytucje otoczenia i wsparcia startupów
- gdzie szukać finansowania (jeśli już koniecznie chcemy założyć startup)
- czy warto zostać startupowcem
- oraz czym jest seed, akcelerator, exit, business angel, founder, pivot, MVP i inne...
Celem spotkania jest przybliżenie zagadnienia startupów, a także środowiska w którym funkcjonują (wspomniany ekosystem) oraz próba zastanowienia się co mogą one oznaczać dla współczesnego przedsiębiorcy.
Spotkanie odbędzie się 6 lutego , w godzinach 17.30 - 20:00, w siedzibie ARP - Budynek Olivia Six, 12 piętro w Sali 12.13.
W razie pytań zapraszamy do kontaktu:
Adam Marynkiewicz / Dział Konsultingu i Rozliczeń tel. 58 32 33 213
Prowadzący:
Michał Szaraniec - project manager w programie akceleracyjnym TechSeed, realizowanym przez Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER (projekt w ramach programu Poland Prize ze środków Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości) oraz doradca Zarządu Inkubatora. Jako broker eksportowy doradza przedsiębiorcom rozpoczynającym i już prowadzącym ekspansję na rynkach zagraniczne. Absolwent Krajowej Szkoły Administracji Publicznej oraz studium Polityki Zagranicznej w Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Pracował dla Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) oraz Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (obecnie Polska Agencja Informacji i Handlu). Niezależny ekspert NCBR i konsultant w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych na działalność badawczo-rozwojową.