Czy warto pracować w muzeum? Dzień otwarty Ośrodek Kultury Morskiej Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Czy warto pracować w muzeum? Dzień otwarty

Czym zajmuje się konserwator muzealiów, ilu muzealników trzeba, aby otworzyć wystawę czy archeolog podwodny pracuje wyłącznie pod wodą i czy warto właściwie pracować w Narodowym Muzeum Morskim? Oczywiście, że warto i mamy nadzieję, że przekonamy do tego młodych ludzi, którzy 21 października - w poniedziałek - odwiedzą Ośrodek Kultury Morskiej i wezmą udział w warsztatach, które przygotowujemy wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku.

"POWER 2 WORK - Wybieraj mądrze " to wydarzenie przygotowane z myślą o młodzieży, promujące Fundusze Europejskie - Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój i przybliżające młodym rynek pracy. Zaproszeni goście - Jędrzej Sołowij, lingwista, trenerOdysei Umysłu oraz Przemysław Staroń, Nauczyciel Roku 2018 przedstawią młodym ludziom sposoby na pobudzenie kreatywności i nieszablonowego myślenia: umiejętności niezbędnych na rynku pracy.

Podczas spotkania w Ośrodku Kultury Morskiej uczniowie pomorskich szkół będą mogli poznać muzealników w ich naturalnym środowisku - konserwatorzy opowiedzą na czym polega praca z PEG-iem, archeolodzy podwodni pozwolą przymierzyć sprzęt nurkowy, a specjaliści ds. digitalizacji zeskanują śmiałków. Specjalnie na tę okazję pracownicy Działu Edukacji NMM przy udziale doradców zawodowych z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku przygotowali grę muzealną, która doskonale zaprezentuje kulturę pracy w NMM.

Uczniowie będą mogli również porozmawiać z doradcami zawodowymi o swoich wyborach edukacyjnych i zawodowych oraz zapoznać się z bazą aktualnie realizowanych na Pomorzu projektów współfinansowanych z funduszy europejskich realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Spotkanie z młodzieżą w OKM odbędzie się 21 października, od godz. 09.00 do 14.30.
Spotkanie ma charakter zamknięty.