Czytanie fragmentów Psów ras drobnych Olgi Hund Online Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Czytanie fragmentów Psów ras drobnych Olgi Hund

sty 31

poniedziałek, g. 19:00 - 21:30

Gdańsk,
Zapraszamy na kolejną odsłonę Oceanu opowieści online.

Tym razem Sylwia Góra przeczyta fragmenty książki Olgi Hund Psy ras drobnych
Premiera, 7 maja, godz. 19.00
FB: Goyki 3 Art Inkubator

Olga Hund
Urodzona w Małopolsce, w dzieciństwie jeździła na wakacje do Rabki i Krynicy Zdroju. Obecnie mieszka w Pradze i stara się nie wychodzić poza granice Žižkova. Zachłyśnięta sukcesem nagrody im. Gombrowicza i Conrada oddaje się recenzowaniu chińczyków na Google maps. Przypomniała sobie co studiowała i zrobiło jej się przykro. Podobało jej się na eyehategod w Pogłosie. W sercu ma czarne niebo, w domu - teraz już pieski (Betty, Calvin, Pinat).

O książce Psy ras drobnych:
Bohaterka: pacjentka (lat 2depresyjna, bezczynna, zalegająca w łóżku, wycofana z relacji towarzyskich, przyjęta do szpitala psychiatrycznego z powodu pogarszania się stanu psychicznego i nadużywania leków. Cechuje ją postępująca apatia, spadek energii z zaleganiem w łóżku, utrata zainteresowań, gorsze skupienie i koncentracja uwagi, unikanie ludzi, płaczliwość z myślami i tendencjami samobójczymi. Pierwszej nocy w szpitalu płacze tak głośno i mruczy tak żałośnie, że pozostałe pacjentki w akcie zbiorowej zemsty okradają ją z gazety i mydła.
Miejsce wydarzeń: szpital w Kobierzynie, antyarka załadowana kobietami przeznaczonymi do wyginięcia, odrzuconymi egzemplarzami cechującymi się fatalną kombinacją genów.

Sylwia Góra
Aktorka, absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu. Od 2010 roku związana z Fundacją Teatru BOTO, której jest współzałożycielką i wiceprezeską, i z którą zrealizowała spektakle: Zielony mężczyzna; NORD-OST; Całoczerwone i Podróż do Buenos Aires w reż. Adama Nalepy; Wróżka z kranu w reż. Michała Derlatki oraz Sny w reż. Cezarego Ibera. W latach 1999-2001 aktorka Teatru Wierszalin w Supraślu. Pracowała m.in. w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, w Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu, w Tarnowskim Teatrze im. Ludwika Solskiego, w Teatrze Nowym w Słupsku, w Teatrze na Plaży w Sopocie. Od roku 2011 aktorka Teatru Wybrzeże w Gdańsku, gdzie można ją oglądać m.in.w:  Broniewskim i Ruskich w reż. Adama Orzechowskiego, Zmierzchu bogów w reż. Grzegorza Wiśniewskiego, w Czarownicach z Salem w reż. Adama Nalepy, Martwych duszach w reż. Janusza Wiśniewskiego, Portrecie damy w reż. Eweliny Marciniak czy Trojankach w reż. Jana Klaty. W 2014 roku została laureatką Sopockiej Muzy w kategorii kultura i sztuka.