stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Łukasz Rodziewicz | Duy Gebord | Łukasz Ciszak | Souvenir De Tanger | Odmieniec | CÉTIEU

lis 9-10

sobota - niedziela

Gdańsk,
bilety 369 - 1039 zł
Kup bilet
Wstęp na każdy koncert 5 pln
Organizator: Kolonia Artystów
Patronat medialny: trojmiasto.pl, Nowe Idzie od Morza, Konkubinat Kultury, Magazyn M/I, Trzecia Fala, AlterNation.pl.

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

"DNA | Drone Noise Ambient 02" to druga edycja cyklu spotkań muzycznych z artystami, którzy reprezentują nowe dziedziny muzyki współczesnej z pogranicza gatunków Drone, Noise, Ambient. Pierwsze litery nazwy projektu pochodzą od od gatunków muzycznych: Drone, Noise, Ambient i tworzą skrót "DNA". Kod DNA pełni rolę nośnika informacji genetycznej organizmów żywych, natomiast w naszym projekcie skrót "DNA" pełni rolę nośnika informacji muzycznej.

Podczas II edycji projektu chcemy zwiększyć spektrum muzyczne o dodatkowe gatunki: Glitch, Electroacustic, Field Recording, Modern Classical, które nie znajdują dla siebie miejsca w przestrzeniach klubowych. Interdyscyplinarna przestrzeń Kolonii Artystów wspaniale nadaje się do prezentacji i świadomego odsłuch dźwięków przeznaczonych dla odbiorcy, który oczekuje dużo więcej niż oferuje współczesna popkultura. Projekt obejmuje obszar refleksji nad współczesną sztuką audiowizualną i ma charakter edukacji muzycznej.

Podczas trzech dni spotkań usłyszymy:

Piątek 12.12.2014
Ł u k a s z R o d z i e w i c z
https://rodziewicz.bandcamp.com/
duy gebord
https://woundedknife.com/cut8/
https://soundcloud.com/sir-rad/

Sobota 13.12.2014
L u k a s z C i s z a k
https://bdta.bandcamp.com/track/charlottenburg
S o u v e n i r d e T a n g e r
https://soundcloud.com/bdta/bdta-xxiv-souvenir-de-tanger


Niedziela 14.12.2014
O d m i e n i e c
https://www.odmieniec.bandcamp.com/
t é c i e u / c é t i e u / é c t i e u
https://cetieu.bandcamp.com/album/nichts

Łukasz Rodziewicz
ur. 1981, mieszka i pracuje w Warszawie
Autor tekstów, obiektów audio, nagrań dźwiękowych w estetyce lo-fi minimal rap. Zajmuje się nazywaniem stanów wewnętrznych, problematyką aktualności, zajść jednorazowych. Szczególną uwagę kieruje na dyskretny przedział bytowy, w którym sytuacje zaczynają się, sugerują swoją obecność, ale nie realizują w pełni.
Projekt "Jest tak jak teraz" jest zdarzeniem ekspozycyjno-performatywnym. Polega na prezentacji mikstejpu złożonego z autorskich nagrań w estetyce lo-fi minimal rap. Źródło dźwięku stanowi mobilna stacja audialna skonstruowana ze spreparowanego wózka przemysłowego, akumulatora, urządzenia wzmacniającego sygnał i dwóch dyktafonów.

Duy Gebord
Jednoosobowy projekt muzyczny pozbawiony stylistycznych wytycznych. Eksperymentalna elektronika, groovebox, mikser, gitary, kostki, klawisze, idiofony, field recording, glitche, found sounds, konwersja audio, eksperymenty na plikach, no input. Pod szyldem duy gebord wydane zostały dwie kasety audio: mangrove (Wounded Knife, 2014) i kelp (Pawlacz Perski, 2014) oraz dwa minialbumy wypuszczone własnym sumptem: what does it mean when my vomit's blue (2013) i lutoslawski//schubert//liszt (2013). Obecnie duy gebord kończy pracę nad trzecim długogrającym wydawnictwem pt. mildew.
Radek Sirko - kulturoznawca, realizator dźwięku. Doktorant w zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego. Stypendysta programu Młoda Polska 2014. Publikował na łamach Glissanda, Opcji i Ha!artu. Obecnie reżyseruje film dokumentujący ekstremalne koncerty w peryferyjnych przestrzeniach pozamiejskich. Interesuje się dźwiękiem i nowymi mediami.

Łukasz Ciszak
Łukasz jest improwizującym gitarzystą. W swojej muzyce łączy swobodną improwizację, rozszerzone techniki, field recordings i elektronikę. Współpracował z Arszynem, XVP, oraz muzykami zespołu Noisegarden. Jego nagrania ukazały się m.in. w wydawnictwach Few Quiet People, Wounded Knife i XVP. Od 2004 prowadzi wydawnictwo SQRT, wydające nagrania z kręgu improwizacji i eksperymentalnej elektroniki. Poza twórczością solową, gra w improwizującym trio HUN, oraz w post-punkowym Sorry Sluts na perkusji.

Souvenir De Tanger
Souvenir de Tanger to warszawski producent muzyczny, który w swoich utworach opowiada o kulturze arabskiej dźwiękami zachodniej muzyki klubowej. W 2014 roku wydał dwie płyty (''I'' i ''II''), obydwie wyszły nakładem niezależnej oficyny wydawniczej BDTA. Swoją muzykę prezentuję w trakcie klubowych imprez i wydarzeń poświęconych muzyce elektronicznej.

Odmieniec
Odmieniec to jednoosobowy projekt muzyczny, powołany do życia w styczniu 2014 roku przez Jakuba Czyża (ASP Katowice). Jego muzyka obraca się wokół klimatów ambient, drone, noise, post-rock, psychedelic, shoegaze.
W sierpniu 2014 wydał płytę długogrającą pt: "Taniec ducha", dzięki wytwórni BDTA. Materiał został w całości nagrany w domowym studio. Do nagrań wykorzystane zostały: gitara elektryczna, gitara akustyczna, harmonijka, flet drewniany długi, flet plastikowy krótki, kij deszczowy, stalowa miska, drewniana warzecha, oraz różne rozmaite efekty dźwiękowe, jak np. ćwierkanie ptaszków albo ludzki śmiech.
Projektowi "Odmieniec", podczas występu w Kolonii Artystów w ramach DNA na żywo, będą towarzyszyć wizualizacje, autorstwa Pawła Łuciuka (Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie), reagujące w czasie rzeczywistym na dźwięki generowane przez gitarę elektryczną.

Cétieu
Ambientowo - dronowe oblicze solowego projektu pod nazwą "técieu / cétieu / éctieu". Tekla Mrozowicka to dobrze znana scenie niezależnej dziennikarka muzyczna, promotorka i producentka. Na co dzień nagrywa ambient, czasem noise, czasem techno, czasem deszcz. Związana z francuską wytwórnią BLWBCK. Tekla w ciągu jednego roku zdążyła wydać blisko 1.000 minut muzyki. Przez krytyków muzyka cétieu porównywana jest do dokonań Iana Hawgooda, Hakobune, czy Steve'a Roacha. Jej debiutancki dyptyk został doceniony przez prestiżowy brytyjski magazyn Fluid-Radio, natomiast w sierpniu br. cétieu pojawiła się na składance SEQUENCE8 brytyjskiego magazynu i labelu Futuresequence, który od kilku lat wyławia najważniejsze twarze w światowym ambinencie. Na składankach Futuresequence znalazły się m.in. takie nazwiska jak Loscil, Simon Scott, Machinefabriek, Field Rotation, Birds of Passage, Rafael Anton Irisarri czy Kyle Bobby Dunn.