stat
Impreza już się odbyła

Damroka. Familijny spektakl Teatru Rzeźby Ireny Brzeskiej

Damroka to przedsięwzięcie artystyczne rzeźbiarki ludowej, która bawi się rzeźbą i pokazuje ją w nowych formach. Spektakl z pewnością zachwyci odbiorców swoim wizualnym pięknem: przychodząc na wydarzenie, zobaczycie malowaną scenografię, maski, instalacje rzeźbiarskie, zabawki ludowe.

sie 5

poniedziałek, g. 17:30

Wstęp wolny
sie 24

sobota, g. 12:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Przedstawienie inspirowane jest kaszubską legendą o księżniczce Damroce, która kiedyś żyła w Chmielnie. To jednak nie tylko bajka, ale opowieść o silnej kobiecie, która dąży do szczęścia za wszelką cenę. Spektakl ma na celu słać dobre życzenia wszystkim, którzy w nim uczestniczą. Przedstawienie zostało stworzone przez artystkę, która zapragnęła ożywić własną rzeźbę. Scenariusz, reżyseria, rzeźby, malowana scenografia, wykonanie Irena Brzeska.

Na spektakl zapraszamy całe rodziny do Parku na Goyki 24 czerwca o 17:00. Po spektaklu będzie można posłuchać o rzeźbach. Udział jest bezpłatny.

Wydarzenie odbędzie się w ramach projektu To właśnie baśnie dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.