Decentracje - zakwestionowania sztuki - dr H. Bilewicz Teatr w Oknie Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Decentracje - zakwestionowania sztuki - dr H. Bilewicz

Współczesny art world narcystycznie zapatrzony w siebie i pielęgnujący w pełni samozadowolenia własne rytuały, nierzadko samokrytycznie potrafi przyjąć perspektywę odwróconą, zwracając się ku obszarom dotąd niespenetrowanym, marginalizowanym bądź dezawuowanym. To co lokalne czy peryferyjne przewrotnie staje się globalne i mainstreamowe, zaś uniwersalne centrum świata sztuki zostaje zakwestionowane lub poddane zostaje negocjacji, stając się jedynie umownym i mobilnym elementem sieci artystycznej.

ZAKWESTIONOWANIA SZTUKI
To cykl wykładów o sztuce współczesnej
prowadzący: dr Hubert Bilewicz (Instytut Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego)

Hubert Bilewicz pracuje jako adiunkt w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Gdańskiego. Badawczo zajmuje się sztuką nowoczesną (zwłaszcza historią architektury i dizajnu). Interesują go różne (artystyczne i pozaartystyczne) uwikłania sztuki. Od lat zajmuje się popularyzacją sztuki współczesnej.

Spotkanie online ma charakter bezpłatny. Liczba uczestników to maksymalnie 100 osób/połączeń.
O pierwszeństwie decyduje kolejność logowania. W dniu spotkania o godzinie 17:45 umieścimy w wydarzeniu na Facebooku link do Webinaru odbywającego się na platformie Zoom. Wydarzenie będzie również transmitowane na żywo na Facebooku Teatru w Oknie.