stat
Impreza już się odbyła

Degustacja win: 4 kieliszki chardonnay

Chardonnay ma niezwykłe możliwości adaptacyjne - dostosowuje się do różnych warunków upraw i równocześnie jest bardzo plastyczne, więc w zależności sposobu winifikacji daje wina skrajnie różne. Znajdziemy je praktycznie w każdym zakątku świata. Podczas degustacji pokażemy jego najbardziej znane oblicze, czyli wino z apelacji Chablis, a także absolutnie odmienne gęste i beczkowane chardonnay z Włoch. Dowiecie się też, że Beaujolais to nie tylko młode, czerwone wino!

Pełna gama win na piątkowej degustacji przedstawia się tak:
-Domaine Bertrand, Beaujolais Blanc
-Domaine des Malandes, Chablis AOC
-Chocalan, Chardonnay Reserva
-Le vigne di Sammarco, Nottetempo, Chardonnay

W czasie spotkania oprócz wina na stole znajdą się oliwki, pieczywo z rzemieślniczej piekarni, oliwa, ocet balsamiczny, woda.

Czas trwania degustacji: 1,5 - 2 godzin.

Cykl 4 kieliszki z...
W każdy piątek o 19:30 będziemy spotykać się w naszym sklepie na Małym Kacku, by spróbować 4 różnych win. To cykl swobodnych spotkań przy winie - na luzie i bez spiny. W czasie degustacji oprócz wina na stole znajdą się oliwki, pieczywo z rzemieślniczej piekarni, oliwa, ocet balsamiczny, woda. Przez 1,5-2 godzin będziemy Wam opowiadać o tych winach, wskazywać różnicę pomiędzy nimi i odpowiadać na Wasze pytania. Stół pomieści 12 osób, więc w takiej grupie będziemy spędzać czas. Co tydzień zapraszamy na inny region lub szczep!


Bilety znajdziesz w linku poniżej