stat
Impreza już się odbyła

Degustacja win: 4 kieliszki win musujących

Noc sylwestrowa, to moment, w którym otwieramy (z hukiem!) najwięcej win musujących. A czy można otworzyć wino musujące bez strachu i bez wielkiego "bum"?

Czym się różni Prosecco od Szampana i dlaczego ten ostatni jest taki drogi? Czy słyszeliście o Cavie albo Cremant? Jeżeli tych dwóch określeń nie znacie, to jest znak, że powinniście przyjść na tę degustację. W trakcie spotkania otworzymy 4 wina musujące w 4 różnych stylach. Opowiemy Wam czym się między sobą różnią i wytłumaczymy skąd się biorą w nich bąbelki:

-Bedin, Prosecco DOC Treviso, extra dry
-Reyes d'Aragon, Cava "El Casto", Reserva, brut
-Quinze Arpents, Cremant d'Loire, Vouvray AOC, brut
-Familie Moutard, Champagne AOC Prestige brut

W czasie spotkania oprócz wina na stole znajdą się oliwki, pieczywo z rzemieślniczej piekarni, oliwa, ocet balsamiczny, woda.

Czas trwania degustacji: 1,5 2 godzin.

Cykl 4 kieliszki z...
W każdy piątek o 19:30 będziemy spotykać się w naszym sklepie na Małym Kacku, by spróbować 4 różnych win. To cykl swobodnych spotkań przy winie - na luzie i bez spiny. W czasie degustacji oprócz wina na stole znajdą się oliwki, pieczywo z rzemieślniczej piekarni, oliwa, ocet balsamiczny, woda. Przez 1,5-2 godzin będziemy Wam opowiadać o tych winach, wskazywać różnicę pomiędzy nimi i odpowiadać na Wasze pytania. Stół pomieści 12 osób, więc w takiej grupie będziemy spędzać czas. Co tydzień zapraszamy na inny region lub szczep!