stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Degustacja win: 4 kieliszki z Doliny Loary

Długa rzeka - długie opowieści o wspaniałych i różnorodnych winach z Doliny Loary. Będzie naprawdę ciekawie! Dolina Loary to prawie 300 km terenu, na którym uprawia się winorośla wzdłuż rzeki.

w każdą sobotę (do 15.06), g. 18:00

Sopot,
To daje ogrom możliwości pod kątem różnorodności win - w trakcie degustacji zaprezentujemy 4 wina z najbardziej rozpoznawalnych apelacji - każde z nich pochodzi z innej części doliny:
-Fief aux Dames, Muscadet Sevre et Maine AOC (wino białe)
-Château Moncontour, Vouvray AOC (wino białe)
-Château du Coudray Montpensier, Chinon AOC (wino czerwone)
-Michel Vattan, Sancerre AOC B-C (wino czerwone)

W czasie spotkania oprócz wina na stole znajdą się oliwki, pieczywo z rzemieślniczej piekarni, oliwa, ocet balsamiczny, woda.

Czas trwania degustacji: 1,5 2 godzin.

Cykl 4 kieliszki z...
W każdy piątek o 19:30 będziemy spotykać się w naszym sklepie na Małym Kacku, by spróbować 4 różnych win. To cykl swobodnych spotkań przy winie - na luzie i bez spiny. W czasie degustacji oprócz wina na stole znajdą się oliwki, pieczywo z rzemieślniczej piekarni, oliwa, ocet balsamiczny, woda. Przez 1,5-2 godzin będziemy Wam opowiadać o tych winach, wskazywać różnicę pomiędzy nimi i odpowiadać na Wasze pytania. Stół pomieści 12 osób, więc w takiej grupie będziemy spędzać czas. Co tydzień zapraszamy na inny region lub szczep!