stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Destination: Karłowicz

Zapraszamy na koncert poświęcony twórczość jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów - Mieczysława Karłowicza. Przedstawiciela nurtu nazywanego w muzyce Młodą Polską, skrzypka, kompozytora, a także pełnego pasji taternika i fotografa.

muzyka poważna
Kup bilet

29 czerwca - 7 lipca 2024, g. 20.00

Sopot
Do historii polskiej kultury przeszedł jednak przede wszystkim jako kompozytor. Jego twórczość wyrosła z fascynacji muzyką Piotra Czajkowskiego, Ryszarda Straussa i Ryszarda Wagnera. Tworzył dzieła głęboko emocjonalne, podejmujące niezwykle istotną tematykę egzystencji człowieka. 
Destination: Karłowicz to koncert, który przybliży słuchaczom różnorodność utworów powstałych jeszcze podczas młodzieńczych lat studiów kompozytora. Usłyszymy kontrastujące ze sobą wirtuozowską i nadzwyczaj barwną Serenadę na orkiestrę smyczkową op. 2 oraz niezwykle uczuciowe pieśni w specjalnym opracowaniu na baryton i orkiestrę smyczkową. Taki program z pewnością dogłębnie poruszy słuchaczy i pozwoli przeżyć pełną paletę muzycznych uniesień.  

muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Solistą wieczoru będzie Robert Gierlach - baryton. Artysta ceniony jako znakomity interpretator pieśni solowych, a także wybitny śpiewak operowy. 

Artyści:  
Robert Gierlach_baryton 
Polska Filharmonia Kameralna Sopot 
 
Dyrygent: 
Szymon Morus  
 
w programie: 
Mieczysław Karłowicz - Serenada na orkiestrę smyczkową op. 2  
Mieczysław Karłowicz - Pieśni w opracowaniu na baryton i orkiestrę smyczkową /wybór/ 
 
Zapraszamy na ten wyjątkowy wieczór! 

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    20 zł
  • Bilet ulgowy
    15 zł
Bilety w cenie 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy), 10 zł (Karta Sopocka) do nabycia on-line na interticket.pl, w punktach stacjonarnych Informacji Turystycznej w Sopocie oraz w miarę dostępności miejsc na godzinę przed koncertem.