Twoi uczniowie i uczennice już za moment odbiorą świadectwa. A co z Tobą? Zadbaj o siebie i przyjdź do muzeum na zakończenie nauczycielskiego roku szkolnego. Czeka na was bogata oferta warsztatów, strefa relaksu, miły poczęstunek oraz podsumowanie roku szkolnego z perspektywy nauczycieli_ek Celebrujmy wspólnie waszą pracę!
Termin: 22 czerwca, w godzinach 17.00-21.00Daj nam znać, że będziesz i w jakich warsztatach chcesz wziąć udział:
l.radacka-majek@muzeumemigracji.plW programie wydarzenia:17:00 - 18:00 I Pora na relaks! Trening self-care.Wydarzenie rozpoczniemy sesją relaksacyjną, aby wejść w atmosferę odpoczynku. Wzmocnimy relacje, zadbamy o ciała oraz umysły. Wykorzystamy język sztuki, muzyki i ruchu.
Jak się przygotować? Zadbaj o wygodę, ubierz się komfortowo.
18.15 - 19.15 I Podsumujmy razem ten rokCo było największym wyzwaniem w tym roku szkolnym? A co sukcesem? Wspólnie, w atmosferze otwartości porozmawiamy o waszych doświadczeniach oraz potrzebach.
Chcemy, aby to podsumowanie pozostało z nami na dłużej dlatego wykorzystamy metodę tworzenia graficznych notatek.
zapis graficzny spotkania: Anna Szczepkowska|Visual Coach
prowadzenie: Ludwika Radacka-Majek i Joanna Gojżewska|Muzeum Emigracji w Gdyni
19.30-20.30 I Warsztaty do wyboru, na zapisy:KaligrafiaPodczas warsztatów wykonamy collage kaligraficzny. Zapiszemy słowa kojarzące się nam z domem, przyjaźnią, miłością i stworzymy chmurę tych słów. Pobawimy się kolorami i fakturami. Wrócimy do przyjemności, jakie daje pisanie tradycyjnym piórem.
Prowadzenie: Agnieszka Gałęziewska - nauczycielka języka polskiego i języka polskiego jako obcego oraz logopedką. Kaligrafią zajmuje się od kilku lat. Pisanie odręczne ma pozytywny wpływ na duszę i ciało. Dzięki niemu wyciszamy się i relaksujemy. Stan spokoju sprzyja kreatywności. Wyrazy zapisane łatwiej zapadają w pamięć, a sama czynność sprawia satysfakcję.
Taniec rozwojowy - opowiadanie w ruchu"Znośna lekkość bycia" - celem warsztatu będzie poszukiwanie metaforycznej lekkości bycia, czyli stanu na pograniczu radości, ciekawości, humoru, dystansu do spraw codziennych.
Ruchowo będziemy doświadczać własnego ciężaru ciała, poddawać się i opierać prawom ciążenia, wybierać pomiędzy lekkością a ciężkością oraz dążyć do poczucia w sobie świadomego wsparcia ze strony naszych ciał. Nie zabraknie także wspólnego opowiadania w duchu lekkości bycia aby stworzyć light - świetliste i lekkie opowieści ruchowe - na nadchodzący letni czas.
Prowadzenie: Karolina Mielczarek I storytellinginmovement
tancerka, pedagożka, choreografka, terapeutka, nauczycielka edukacji Montessori. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. Feliksa Parnella w Łodzi oraz Uniwersytet Maltański, studiując teatr i psychologię. Pracowała jako tancerka w Portugalii, Izraelu i Polsce. Tworzyła choreografie i przedstawienia, m.in. jako stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Teatrze Clipa w Tel Awiwie. Współpracowała z Ambasadą Polski na Malcie, Stowarzyszeniem Kamienica 56, Przestrzeniami Sztuki Gdańsk ("ciała tańczone w mieście", "roztańczone rodziny") przy projektach społecznych, edukacyjnych i artystycznych. Współtworzyła, m.in. z Bożeną Eltermann, Idit Hermann i Dr Mario Frendo. Prowadzi autorski projekt tańca rozwojowo-kreatywnego o nazwie storytelling in movement. Obecnie kończy studia podyplomowe na kierunku taniec w terapii i rozwoju na Uniwersytecie SWPS.
Otwarta strefa - dołącz w dowolnym momencie18:00 - 21:00
Kreatywne wycinanki
Śmieszą Cię wycinki z gazet, zestawione z tekstami opisującymi rzeczywistość? Stwórz własną wycinankę, która podsumuje Twoje doświadczenia z tego roku szkolnego.
Strefa chill & relaks
Rozgość się w miłej przestrzeni, która wprawi Cię w relaks i odpoczynek.
Strefa foto
Zrób sobie zdjęcie w specjalnie zaprojektowanej strefie foto i oznacz Muzeum na swoich kanałach społecznościowych
Zrób sobie miły bukiet
Stwórz własny, niepowtarzalny bukiet, który będzie przypominał Ci o tym, że jesteś ważną osobą
Kawka, herbatka i coś do kawki
Rozkoszuj się kawą i poczęstunkiem, podczas całego wydarzenia.
21.00 I Podsumowanie i zakończenie
Do zobaczenia!