Diamond Terrifier (Zs) + Jacek Prościński / Piotr Chęcki Ziemia Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Diamond Terrifier (Zs) + Jacek Prościński / Piotr Chęcki

3 listopada w Ziemi zagra Diamond Terrifier solo, czyli nowojorski saksofonista Sam Hillmer oraz w trio razem z Jackiem Prościńskimi (perkusja) i Piotrem Checkim (saksofon, elektronika).

Diamond Terrifier to projekt solowy Sama Hillmera - muzyka, artysty i kuratora z Brooklynu. Jest założycielem zespołu Zs, dyrektorem kreatywnym przestrzeni h0l0 z siedzibą w Queens, połową artystycznego duetu Trouble (z Laurą Paris) oraz organizatorem Representing NYC, organizacji non-profit, której celem jest łączenie artystów z młodzieżą w niedoinwestowanych obszarach. Ostatnio współpracował z takimi artystkami i artystami jak Tauba Auerbach, Laurel Halo, Arto Lindsay czy Eartheater.

Jacek Prościński jest perkusistą i twórcą muzyki elektroniczno-akustycznej. Aktywny na trójmiejskiej scenie - współtworzy LLovage z Olem Walickim, Mu, duet Lasy, Hinode Tapes, HAŁVVA, gra również w Perfect Son. Jednak przede wszystkim realizuje swój solowy projekt wh0wh0, w którym rozwija indywidualny styl gry na perkusji.

Piotr Chęcki - saksofonista, improwizator, kompozytor ukierunkowany na poszukiwania stylistyczno-wyrazowe łącząc muzykę akustyczna z elektroniczna na wszelkie sposoby. Od lat związany z trójmiejskim środowiskiem muzycznym w którym obecnie tworzy takie zespoły jak: Hinode Tapes, Nene Heroine, ex: delay_ok, Algorhythm.