Dirty Five Given x FRAM x Kruki x Rosochate BUNKIER Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dirty Five Given x FRAM x Kruki x Rosochate

End of the Summer gig @ Bunkier, Gdańsk! Solidne około rockowe brzmienia, cztery różne zespoły, jedno miejsce w ostatni czwartek wakacji!

cze 2-4

środa - piątek

Gdańsk,
sie 13

piątek, g. 20:00

Gdańsk sopot,
19:30 otwarcie bramek
20:00 Dirty Five Given
21:00 FRAM
22:00 Kruki
23:00 Rosochate

ciężkie brzmienia - koncerty w Trójmieście


Dirty Five Given to projekt trójki muzyków z Gdańska. Założony w 2015 roku przez perkusistę Łukasza Gnicha i gitarzystę Tomka Matysiaka. Po krótkich, ale jakże owocnych poszukiwaniach dołączył do nich wokalista/basista Patryk Kata. Powstanie zespołu było efektem wspólnej fascynacji i obserwacji rocka lat '90 i wszelkich mniej lub bardziej garażowych gatunków. Żywa energia, napędzana przez trzy instrumenty, silne melodie i niesztampowe rozwiązania. Zespół aktualnie pracuje nad debiutanckim EP.

FRAM to zespół z Gdańska, który chce przekazywać dobre i ważne treści w progresywnohardpostrockowym klimacie. FRAM znaczy naprzód. No to chodźcie z nami. No to FRAM. Mocna muza plus mocny przekaz to jest FRAM.

Kruki określają się obecnie jako intymny post-punk. W oficjalnie czteroosobowym składzie łączą ciężkie, mocno przesterowane riffy oraz romantyczne i przestrzenne melodie z głębokim, elektrycznym wręcz neurobasowym brzmieniem. Świetnie przyjęte ostatnie koncerty dają cholernego kopa do kolejnego spotkania z publiką!

Rosochate grają zaczepnego rock'n'rolla, trochę dodają z psychodelii, całkiem dużo ciągną z garage rocka w stylu The Stooges. Model zespołu jest całkiem prosty: jeden gość z gitarą, drugi z basem, trzeci za wielkimi bębnami, a czwarty z mikrofonem. Lubią lata 90 i humor z serialu Californication. Starają się nie smęcić, więc każdy riff jest podparty trafnym beatem; szybkim i skutecznym jak lewy prosty u młodego boksera.