stat
Impreza już się odbyła

Dni Edukacji Morskiej

Żeby zrozumieć procesy zachodzące w środowisku wodnym, warto jest myśleć o nim jako o jednym systemie, jednym organizmie. Dni Edukacji Morskiej to okazja do lepszego poznania tej części świata przyrody, która zajmuje ponad 70% naszej planety.

Dostępne są 3 tematy warsztatów:

1) Warsztaty (wody słodkie): Śladami mieszkańców tropikalnych rzek i jezior
miejsce: Laboratorium Biologiczne,
dostępność miejsc: 15,
czas trwania: 60 min.
start: 10:30, 12:00, 13:30

W trakcie gry uczestnicy zapoznają się między innymi z super mocami" zwierząt takich jak: strętwy, aksolotle czy ślepczyki. Dowiedzą się także jakie formy obrony przed drapieżnikami stosują ryby Amazonii. Poza wiedzą teoretyczną graczy czeka dużo zabawy związanej z kolejnymi zadaniami, niezbędnymi do przejścia do kolejnego poziomu gry. A to jeszcze nie wszystko. Po dotarciu do mety, gości czeka wyprawa wraz z przewodniczką z Centrum Edukacji do jednej z sal, w której będą mieli możliwość spotkania zwierząt słodkowodnych. 

2) Warsztaty (wody słonawe): Równowaga to podstawa - Bałtyk
miejsce: Multimedialna Sala Ekologii Morza,
dostępność miejsc: 15,
czas trwania: 60 min.
start: 10:45, 12:15, 13:45

Warsztaty o tym jak ważne jest zachowanie liczebności poszczególnych ogniw łańcucha pokarmowego w środowisku. Spora dawka obserwacji mikroskopowych wybranych, rodzimych małży, skorupiaków i ryb, a także gatunków obcych, z którymi czasem stykamy się na plażach. Jak na siebie wpływają? Jaka jest rola człowieka w trwałości sieci pokarmowych w Morzu Bałtyckim. Podsumowaniem jest wizyta z edukatorem na ekspozycji Akwarium Gdyńskiego, w Sali Zostera, gdzie w zbiornikach znajdziemy żywych mieszkańców naszego morza.

3) Warsztaty (wody słone): Po stronie rafy
Miejsce: Pracownia Wszechoceanu,
dostępność miejsc: 15,
czas trwania: 60 min.
start: 11:00, 12:30, 14:00

Czy powstrzymanie zniszczenia raf koralowych to problem, który dotyczy jedynie Australii i Meksyku, państw u brzegów których zlokalizowane są największe tego typu miejsca siedliskotwórcze? Warsztaty o gasnącym życiu, globalnym znaczeniu oraz sposobach ratowania raf koralowych, zakończone próbą rozpoznania organizmów m.in. na podstawie barwy, kształtu i koralitów (szkieletów pozostawionych przez polipy). Podsumowanie, które odbywać się  będzie na wystawie stałej Akwarium Gdyńskiego, ma formę widzenia się z ambasadorami ekosystemów morskich, opatrzonego odpowiednią narracją.

Wszystkie tematy warsztatów przygotowane są dla osób w każdym wieku.
Udział w nich wymaga wcześniejszej rezerwacji oraz wykupienia biletu wstępu do Akwarium Gdyńskiego.

Warsztaty odbędą się z zapewnieniem standardów sanitarnych (Covid-19).

Obowiązkowe zapisy: +48 587 326 620
E-mail: akwarium.edukacja@mir.gdynia.pl

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    25 zł
  • Bilet ulgowy
    17 zł
Udział w zajęciach wymaga wcześniejszej rezerwacji oraz wykupienia biletu wstępu do Akwarium Gdyńskiego (za udział w zajęciach edukacyjnych, organizowanych w ramach wydarzenia, uczestnicy nie ponoszą dodatkowych kosztów).