stat
Impreza już się odbyła

Dni Otwartej

Jesteś freelancerem? Pracujesz jako trener, psycholog, coach, doradca zawodowy, twórca kreatywny? Potrzebujesz miejsca, gdzie będziesz mógł realizować swoje pasje, ponieważ praca w domu nie należy do najłatwiejszych? Masz pomysł na warsztaty, szkolenie i przyda Ci się trochę pomocy w stworzeniu produktu? A może mieszkasz nieopodal i chciałbyś wiedzieć, jakie wydarzenia, warsztaty i szkolenia planujemy w najbliższym czasie? Dni Otwartej są dla Ciebie.

wrz 28

sobota, g. 10:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
paź 5

sobota, g. 9:00 - 14:00

Gdańsk, Wrzeszcz ul. Jaśkowa Dolina 83
Wstęp wolny
Termin: 27-28.03.2019 r.
Godzina: cały dzień

Dni Otwartej to dwa dni, podczas których możesz, o dowolnej porze, bez uprzedzenia, odwiedzić Sopocką Pracownię Otwartą. Wpadnij na kawę. Weź komputer pod pachę i przyjdź popracować w nowych okolicznościach. Dowiedz się co Sopocka Pracownia Otwarta może Ci zaproponować.
W przygotowanie Dni Otwartej włączyły się osoby związane z przestrzenią i ideą Sopockiej Pracowni Otwartej. Maria Olszewska, Marta Kwiatkowska oraz Filip Zabża. Przygotowaliśmy dla Was kilka wydarzeń, które będą okazja do poznania miejsca, atmosfery oraz ludzi chętnych do współpracy.

Przyjdź i sprawdź, czy Otwarta to miejsce dla Ciebie.
Zapraszamy serdecznie

Harmonogram:

27.03.2019 - Dzień otwartej atmosfery
g. 09:00-18:00 Odwiedziny. Kawa. Rozmowa.
g. 18:00-20:00 Opowieści z Himalajów - Maria Olszewska
g. 20:00-20:30 Sesja relaksacyjna z misami dźwiękowymi - Filip Zabża

28.03.2019 - Dzień otwartego poznania
g. 09:00-18:00 Odwiedziny. Kawa. Rozmowa.
g. 18:00- 19:00 Spotkanie Otwarte - Magdalena Bachora
g. 19:00-20:00 Teatr, jako narzędzie spotkania z drugim człowiekiem - Marta Kwiatkowska


Opis wydarzeń:

Opowieści z Himalajów - w grudniu 2018 roku wraz z moim przyjacielem Przemkiem Kaźmierczakiem odbyłam podróż do Nepalu, z czego większą część stanowił trekking w Himalajach (Kinja - Namche Bazar, Three Passes Trek, Everest Base Camp). Czas na wyprawę ciekawy, bo poza sezonem. Mieliśmy góry prawie dla siebie, choć spotkaliśmy po drodze kilku, zapożyczając sformułowanie z tytułu filmu Dzongsara Khjentse Rinpoche, "podróżników i magików".
Przygotowałam zdjęcia, filmiki, ale nie natłok, bo jestem uczulona na zarzucanie ludzi setkami obrazów. Opowiem jak poszliśmy w Himalaje bez agencji trekkingowej i co ze sobą zabraliśmy, jakich ludzi spotkaliśmy po drodze i jakie mieliśmy sukcesy i wtopy, co okazało się zupełnie czym innym niż sobie wyobrażałam. Podzielę się obserwacjami nt. lokalnego jedzenia, religii, poczucia humoru Szerpów, choroby wysokościowej.

Maria

Sesja relaksacyjna z misami dźwiękowymi - to spotkanie z niesamowitymi instrumentami. Misy poza dźwiękiem generują harmonijne wibracje, podczas sesji doświadczysz jak obcowanie z nimi pozwala na doznanie wyjątkowego głębokiego odprężenia.
Zamknij oczy. Uspokój oddech. Poddaj się muzyce i wibracji mis. Misy zharmonizują Twoje ciało i uspokoją umysł. Poczuj nieograniczoną przestrzeń pełną nieograniczonych możliwości. Zrelaksuj się.
Filip

Spotkanie Otwarte - podczas spotkania postaram się zaprezentować Wam ideę oraz wizję Sopockiej Pracowni Otwartej. Przedstawię ofertę, opowiem o tym co możemy dla Was zrobić. Porozmawiamy o zaplanowanych wydarzeniach i ich twórcach. Chętnie wysłucham, jakie są Wasze potrzeby i pomysły na obecność w Otwartej.
Magda

Teatr, jako narzędzie spotkania z drugim człowiekiem - to zaproszenie do wspólnej refleksji na temat teatru, któremu przyjrzymy się przez pryzmat spotkania w nim z drugim człowiekiem i z samym sobą. Dyskusji na temat roli teatru w życiu społecznym oraz teatralności życia społecznego. A także poznania niektórych współczesnych, inspirowanych teatrem metod nauczania.
Marta

Opis autorów:

Maria Olszewska - trenerka, doradczyni i wykładowczyni fundraisingu i crowdfundingu. Pracuje z organizacjami pozarządowymi i instytucjami publicznymi z całej Europy prowadząc warsztaty w językach polskim, angielskim i włoskim. Prywatnie wielbicielka gór i teatru.

Marta Kwiatkowska - absolwentka Studium wokalno-aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni i Psychologii, którą ukończyła na Uniwersytecie Gdańskim. Aktualnie pracuje jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Gdańsku a także prowadzi działalność gospodarczą pod nazwą KOZAM, której celem jest promocja wiedzy psychologicznej dzięki zabawie w teatr. W jej ramach prowadzi psychologiczne i teatralne zajęcia i warsztaty odwiedzając przedszkola, domy kultury oraz szkoły.

Filip Zabża - człowiek wielu talentów z głową przepełnioną kreatywnymi pomysłami, scenarzysta, wokalista, bajkopisarz, certyfikowany masażysta misami dźwiękowymi metodą Petera Hess'a.

Magdalena Bachora - twórczyni "Sopockiej Pracowni Otwartej", freelancer, koordynator projektów społecznych, animator społeczności lokalnej, propagator wolontariatu i społeczeństwa otwartego.