Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Dni Solidarności z Osobami Chorującymi

  • Kalendarz
    11 września - 10 października 2022
  • Lokalizacja
    Sopot
  • Bilety
    wstęp wolny

Kampania "Odmień Swoją Głowę" jest akcją społeczną, której głównym celem jest walka ze stereotypami i zmiana myślenia o osobach, które doświadczają kryzysu psychicznego. Według statystyk, co 4 z nas przeżywa bądź będzie przeżywał cierpienie psychiczne, dlatego tak ważne jest uświadamianie i edukacja społeczna. Motywem przewodnim w tym roku jest problematyka zdrowia psychicznego wśród młodzieży.

W tym czasie przygotowujemy się do Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie 2022, podczas których chcielibyśmy poruszyć tematykę zdrowia psychicznego, szczególnie kryzysów psychicznych, dyskryminacji i potrzeby włączenia osób cierpiących na zaburzenia psychiczne do społeczności lokalnej. Tegoroczna edycja będzie rozciągnięta w czasie między 11 września a 10 października.

W tym roku podczas kampanii czeka na Państwa:
- Marsz #poGodność w Sopocie
- Festyn Tolerancji
- VI Forum Samopomocy
- Popołudnie na Chrzana
- Giełda pracy
- Warsztat "Narzędzia kliniczne w pracy socjalnej"
- Konferencja "Jak przeżyć dorastanie i nie zwariować?"
- Slam Poetycki
- Spotkanie perspektyw 3 Psychiatrów
- DonKichot Academy
- Dni Solidarności w Kościerzynie!

Wydarzenia są otwarte oraz bezpłatne.

Naszym celem jest edukacja i podniesienie świadomości społeczeństwa i mamy nadzieję, że nasza misja dotrze do szerokiego grona społeczności.

Kampania powstała w ramach stowarzyszenia Na Drodze Ekspresji, które funkcjonuje od 2004 roku. Nadrzędną misją stowarzyszenia jest zmiana świadomości i rzeczywistości społecznej, wsparcie osób doświadczających kryzysu psychicznego i osób z niepełnosprawnościami oraz animacja aktywności obywatelskiej. Nasze działania zmierzają do rozwoju lokalnego. Kierujemy się empatią i chęcią pomocy wszystkim członkom społeczności.

Kampania realizowana jest w ramach otwartebramy.org czyli Pomorskiej Koalicji na Rzecz Zdrowia Psychicznego. Misją koalicji jest poprawa sytuacji i jakości życia osób doznających problemów ze zdrowiem psychicznym, a także ich rodzin poprzez wprowadzanie przyjętych rozwiązań legislacyjnych oraz poszukiwanie i wdrażanie nowych innowacyjnych przedsięwzięć. W skład koalicji wchodzą organizacje z pomorza, które na co dzień zajmują się tematem zdrowia psychicznego.

Zapraszamy na naszą stronę internetową, by poznać nasze działania, zespół oraz wszelkie informacje: odmienswojaglowe.org