stat
Impreza już się odbyła

Dni Techniki Kolejowej 2011 Opinie (4)

W ponad 20 miastach w dniach 17-19 czerwca odbywać się będzie piąta edycja "Dni Techniki Kolejowej". W Gdańsku większość imprez zaplanowano na sobotę, 18 czerwca.

Jak co roku, organizatorzy  "Dni Techniki Kolejowej" zadbają, by nie zabrakło atrakcji dla odwiedzających w każdym wieku.  Tajniki funkcjonowania kolei najmłodsi poznawać będą poprzez specjalnie przygotowane gry i zabawy.  Starsi miłośnicy pociągów będą mogli m.in.  posłuchać koncertów orkiestr kolejowych, a nawet  wziąć udział w konkursach piosenki kolejowej.
Wszystkim zwiedzającym zostanie udostępniony tabor kolejowy: lokomotywy, wagony oraz tak niezwykłe urządzenia jak te służące do pomiaru uszkodzeń powstałych w szynach. Marzący o pracy maszynisty będą mogli choć przez chwilę zasiąść za sterami lokomotywy lub spróbować swoich sił w napędzaniu drezyny.

Motywem przewodnim "Dni Techniki Kolejowej" będzie bezpieczeństwo - w pociągu, na stacji czy przejeździe kolejowym. Sprawność fizyczną, wyszkolenie i profesjonalizm w działaniu pokażą funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei. SOK w asyście funkcjonariuszy Policji  zaprezentuje również techniki ratownictwa medycznego.
PKP Intercity zaprosi uczestników imprezy do swoich punktów informacyjno-promocyjnych, wagonów i lokomotyw. 

PROGRAM OBCHODÓW DNI TECHNIKI KOLEJOWEJ W GDAŃSKU

sobota, 18 czerwca
10:39 Odjazd pociągu Szybkiej Kolei Miejskiej (SKM) ze stacji Gdynia Główna Osobowa
10:52 - Sopot
10:57 - Gdańsk Oliwa
11:03 - Gdańsk Wrzeszcz
11:10 - Gdańsk Główny
12:00 Przyjazd pociągu SKM na bocznicę Grupy LOTOS SA
12:15 Otwarcie imprezy Dni Techniki Kolejowej, powitanie przybyłych gości.
Prezentacja programu i zasad uczestnictwa w przygotowanych zabawach; Informacja o zasadach dotyczących bezpieczeństwa podczas imprezy.
12:30 Zabawy i zwiedzanie
- najnowocześniejszych lokomotyw eksploatowanych w Polsce oraz innych pojazdów szynowych
- centrum zarządzania przewozami kolejowymi
- centrum sterowania ruchem kolejowym, lokomotywowni
- pokaz techniki pracy manewrowej
- sprzętu ratownictwa technicznego i p/poż
- konkursy z wiedzy o kolei w których laureaci otrzymają bilet na - przejazd najnowocześniejszą lokomotywą, tygodniowy, miesięczny lub kwartalny przejazd pociągiem SKM na trasie Tczew - Słupsk.
W programie imprezy przewidziano również inne atrakcje - liczne konkursy i zabawy.
16.00 Powrót pociągu SKM do Gdańska.
17.00 Zakończenie obchodów imprezy.

19 czerwca (niedziela)
11.00 i 12.00 - odjazdy z Gdańska Głównego (peron 5) specjalnego pociągu uruchomionego przez spółkę PKP SKM w Trójmieście do Gdańska Kolonii w okolice stadionu piłkarskiego PGE Arena w Gdańsku Letnicy

Wystawcami pojazdów kolejowych na imprezie będą: PKP PLK S.A., LOTOS Kolej Sp. z o.o., PKP Intercity S.A., PKP Energetyka S.A., PCC Intermodal S.A.