Dni otwarte na Ścianie Wspinaczkowej Elewator Ściana Wspinaczkowa Elewator Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Dni otwarte na Ścianie Wspinaczkowej Elewator

Gdańska Ściana Wspinaczkowa Elewator jest jedną z najwyższych w Polsce. Na terenie obiektu jest około 320 m powierzchni do wspinania o maksymalnej wysokości 19 m. Dwa spośród wszystkich stanowisk przeznaczone są dla dzieci. W dniach 5-6 grudnia Elewator zaprasza na dni otwarte, podczas których zostaną zaprezentowane nowo powstałe ścianki i trasy, na których próbować można różnorodne formy wspinaczki: filar, zacięcia i przewieszenia.

Wraz ze wzrostem zainteresowania wspinaczką skałkową na Pomorzu, gdańska Ściana Wspinaczkowa Elewator wychodzi naprzeciw swoim klientom rozbudowując obszar tej formy zabawy o kolejne 100 m kw. Na nowych ścianach i trasach powstało dodatkowo pięć stanowisk, co daje ich dwadzieścia cztery w sumie. Trasy dziecięce zakończone są nagrodami - niespodziankami, co motywuje maluchów do osiągnięcia "swojego szczytu".

Ściany wspinaczkowe bogate są w partie imitujące skałę, części połogie, przewieszenia, zacięcia, rysy, krawądki, dziurki oraz inne różne formacje. Na ich powierzchni dokręconych jest kilka tysięcy chwytów, oferujących różne trudności dróg wspinaczkowych od łatwych dla początkujących wspinaczy po ekstremalnie trudne. Prócz tradycyjnych ścian do dyspozycji jest również stanowisko z wiszącą,19 m drabiną. Można też powspinać się bez liny, nisko nad ziemią na tzw. trawersach w liczącej 70 m2 bulderowni z materacami. To nie wszystko. Obiekt dysponuje także ścianami zewnętrznymi, te jednak otwarte są tylko w okresie letnim.

O bezpieczeństwo naszych wspinaczy dba kadra instruktorska. Nauka asekuracji jest łatwa i każda osoba po kilkunastominutowej nauce będzie mogła asekurować pod "czujnym" okiem instruktorów. Ponadto każde stanowisko wspinaczkowe jest wyposażone w system wspomagający asekurację TopStop.

Nie trzeba być zawodowcem, aby szaleć na ścianach. Zobacz, jak to się robi.W całorocznej ofercie jest też organizacja przyjęć okolicznościowych, np. urodzin dla dzieciaków ze specjalnym programem ruchowym oraz zajęciami wspinaczkowymi, a także zajęcia dla pracowników firm.

Można również umówić się na indywidualne zajęcia z instruktorem.

Do dyspozycji ćwiczących są szatnie, łazienki z natryskami oraz mini barek. W Klubie spotkać można wielu pasjonatów tego sportu, porozmawiać o pasji, poszerzyć swoje doświadczenia, a wszystko dzięki wspaniałym ludziom, którzy ją tworzą.

Wspinaczka jest dla każdego!

Przyjdź i sprawdź swoje możliwości w dniach otwartych: 5 i 6 grudnia 2015 r.

Przeczytaj także artykuł o wspinaczkowej pasji dla każdegoAdres:

Ściana Wspinaczkowa Elewator
Gdańsk, ul. Droszyńskiego 15H zobacz na mapie Gdańska

Czytaj także