Dobry Wieczór Piano to cykl spotkań z muzyką jazzową. Gośćmi cyklu są ikony trójmiejskiej sceny jazzowej i nie tylko. Koncerty odbywają się w kameralnej sali Dworku Sierakowskich, a w sezonie letnim koncert wędruje aż do ogrodu - dzięki otwartym oknom można rozkoszować się muzyką na świeżym powietrzu.
Do tej pory wystąpili m.in. Krzysztof Herdzin, Piotr Nadolski, Ilona Damięcka, Wojciech Staroniewicz, Leszek Kułakowski, Jakub Hajdun, Tomasz Szwelnik, Jerzy Sapiejewski, W.L.G. Trio, Cezary Paciorek, Leszek Dranicki, Ola Mońko, Dominik Kisiel i inni.
jazz - koncerty w Trójmieście
Koncerty są bezpłatne dla publiczności - zapraszamy 22.02.2025 na godzinę 18:00 do Dworku Sierakowskich w Sopocie, ul. Czyżewskiego 12.
Piotr Orzechowski PIANOHOOLIGAN - Pianista, improwizator, kompozytor. Od głośnego zwycięstwa na szwajcarskim Montreux Jazz Solo Piano Competition 2011 pozostaje jednym z najbardziej ekscytujących polskich twórców muzycznych. Swoimi kreacjami artystycznymi prowokuje do pytań i redefiniuje szablony wyobrażeń o akcie twórczym i występie scenicznym. Każdy album Orzechowskiego staje się wydarzeniem o nieoczywistym, ponadgatunkowym przesłaniu, w wersji koncertowej od lat docierając na wszystkie kontynenty.
Pianohooligan posługuje się indywidualnym językiem muzycznym rozpiętym na granicy stylistyk, od macierzystej muzyki improwizowanej i klasycznej, po awangardę i muzykę elektroniczną. Bezkompromisowy dekonstruktor twórczości Krzysztofa Pendereckiego, artystyczny partner Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Sinfonii Varsovii, czy gwiazd światowego jazzu jak Randy Brecker, Avishai Cohen czy Carlos Zíngaro, oraz wielkich osobowości muzyki współczesnej i elektronicznej, by wymienić tylko Philipa Glassa, Adriana Utleya z Portishead i Williama Basinskiego koncentruje się jednak przede wszystkim na autorskiej twórczości solowej, która wymyka się prostym gatunkowym podziałom.
Orzechowski jest autorem uznanych pionierskich przedsięwzięć wydawniczych, jak m.in. Dziady (2019, Anaklasis/PWM) na kwartet jazzowy z plejadą gigantów muzyki ambientowej, monumentalnego dzieła solowego 24 Preludes & Improvisations (2017, Decca Classics) nawiązującego formą do DWK J.S. Bacha, czy radykalnego Experiment: Penderecki (2012, Decca Classics) powstałego we współpracy z samym kompozytorem, dającego skuteczny asumpt do artystycznego dialogu między światem jazzu i muzyki nowej. Laureat nagrody O!Lśnienia Onetu, regularnie wyróżniany przez Gazetę Wyborczą, Rzeczpospolitą, Jazz Forum czy RadioJAZZ.FM, wielokrotnie nominowany do nagrody Fryderyk i Koryfeusz Muzyki Polskiej.