Do najnowszego kwartetu Dominik Bukowski zaprosił trzech wybitnych muzyków młodego pokolenia: Emila Miszka, Adama Żuchowskiego i Patryka Dobosza.
Zespół czerpie pełnymi garściami z szeroko rozumianej muzyki etnicznej, głównie z dawnych pieśni polskich ze zbiorów Oskara Kolberga, jak również starej muzyki arabskiej tzw. makam, i przekłada to wszystko na idiom jazzowy z elementami muzyki współczesnej.
folk / reggae / world - koncerty w Trójmieście
Kwartet Bukowskiego stanowi pomost kulturowy między polskimi tradycjami muzycznymi a tradycją Bliskiego Wschodu. Kompozycje zespołu charakteryzują się pełnymi ekspresji improwizacjami, innym razem wyciszeniem i kon- templacją muzyczną.
Pod koniec 2016 pojawiła się nowa płyta zespołu zatytułowana ,,SUFIA'', na której zagrał również czołowy trębacz z Nowego Jorku Amir ElSaffar. Płyta została ciepło przyjęta przez branżowe media i zdobywa bardzo dobre recenzje.
Dominik Bukowski - wibrafonista jazzowy, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu. W 1999 r. otrzymał wyróżnienie indywidualne oraz wyróżnienie dla swojego ze społu BLUE MIND QUARTET w II Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni. W styczniu 2002 roku zespół ten zajął pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie Bielskiej Zadymki Jazzowej w Bielsku-Białej oraz otrzymał statuetkę "Aniołka Jazzowego 2002". Nagrodą konkursu było również wydanie debiutanckiej płyty zespołu. Od 2003 r. co roku zajmuje drugie miejsce w ankiecie JAZZ TOP w kategorii ,,Wibrafon Roku". Był nominowany do nagrody GRAND PRIX JAZZ MELOMANI 2003 w kategorii "Nadzieja Melomanów Roku 2003" oraz "SZTORM ROKU 2005" przez trójmiejskie wydanie Gazety Wyborczej. Został również nominowany przez Dziennik Bałtycki w plebiscycie "Człowiek Roku 2005". Jego płyta PROJEKTOR znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych płyt 2005 roku według miesięcznika Jazz Forum, zaś ostatnia Vice Versa została nominowana do nagrody FRYDERYKI 2010. Jako sideman został wyróżniony Złotą Płytą za album "Melisa" Przemka Dyakowskiego, której producentem był Leszek Możdżer. W 2013 r. album "Kropla Słowa" Krystyny Stańko, do której Bukowski skomponował większość materiału muzycznego, został "Płytą Roku" według Jazz Forum. W latach 2014-15 pełnił rolę kuratora muzycznego podczas gdańskiego festiwalu Dni Muzyki Nowej. Grał i nagrywał z takimi muzykami jak Amir ElSaffar, Tim Hagans, Soweto Kinch, Cikada Quartet, Ulf Adaker, Janusz Muniak, Leszek Możdżer Oficjalny Profil, Piotr Wojtasik, Maciej Sikała,Zbigniew Namysłowski, Jan Ptaszyn Wróblewski Official Fanpage i inni. Kon- certował w takich krajach jak Indonezja, Kanada, Izrael, Szwecja, Norwegia, Belgia, Węgry, Rosja, Finlandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rumunia, Słowacja, Mołdawia i Niemcy.
Emil Miszk - naukę gry na trąbce rozpoczął w roku 1998 w Państwo- wej Szkole Muzycznej I st. w Lęborku. Świetny solista jak i kameralista z dużym doświadczeniem scenicznym. Bardzo dobrze odnajduje się na wielu płaszczyznach muzycznych. Współtworzy wiele for macji związanych z trójmiejskim środowiskiem muzycznym: Jan Konop Big Band, Critical Level, Kamil Piotrowicz Quintet, Piotr Lemańczyk Quartet North, kwartet trąbek barokowych Tubicinatores Gedanenses. Współpracuje również z orkiestrami: Elbląską Orkiestrą Kameralną, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Polską Filharmonią Bałtycką, Cappellą Gedanensis. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Adam Żuchowski - kontrabasista, kompozytor, aranżer; urodzony w 1978 roku w Elblągu. Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku. Studia dały mu staranne wykształcenie, a pierwsze lata działalności profesjonalnej - spore doświadczenie w dziedzinie muzyki klasycznej. Z Dominikiem Bukowskim współtworzył Blue Mind Quartet, z którym zdobył "Aniołka Jazzowego" podczas Bielskiej Zadymki Jazzowej w 2002 roku. Z Triomania otrzymał najbardziej prestiżową nagrodę muzyczną w Polsce - Fryderyk (za jazzowy, fonograficzny debiut roku 2010, płytę CD Pearl). Jest członkiem kwartetu Irka Wojtczaka - The Bee's Knees, kwintetu Darka Herbasza (Joy of Friendship), zespołu Joanna Knitter Blues&Folk Connection, Collective Improvisation Group Tomka Sowińskiego. Współpracuje z Mikołajem Trzaską (z którym nagrał muzykę do filmów "Róża", "Drogówka" oraz "Pod mocnym aniołem" W. Smarzowskiego) oraz z innymi muzykami sceny muzyki improwizowanej w Polsce i za granicą. Od 2002 roku współpracuje z Teatrem Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie. Jest kierownikiem muzycznym większości projektów Andre Ochodlo. W ramach współpracy z Teatrem Atelier i innymi teatrami w Polsce (Teatr im. Adama Mickiewicz w Częstochowie) i za granicą (Divadlo Arena i Divadlo Bezruce w Ostrawie, Teatr Narodowy w Brnie) skomponował i nagrał muzykę do spektakli teatralnych takich jak: "Przełamując fale" autorstwa Vivian Nielsen i Larsa von Triera, "Kto się boi Virginii Woolf" Edwarda Albeego, "Plaża" Petera Asmussena, "Demony" Larsa Norena, "Superman nie żyje" Holgera Schobe- ra, "Weisman i Czerwona Twarz" Georga Taboriego), "Hamlet" Williama Shakespeare'a.
Patryk Dobosz - absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w katedrze muzyki współczesnej i jazzowej. Osiągnięcia: I Nagroda na "IV Europejskich Integracjach Muzycznych" w Żyrardowie z zespołem "Toing Trio" (2008), I Nagroda w "V Ogólnopolskim Konkursie Zestawowym" w Opolu (2008), Specjalna nagroda indywidualna Leszka Możdżera na konkursie Festiwal Jazz Juniors (2009), I Nagroda na prestiżowym Jazz Hoeilaart w Belgii z zespołem High Definition (2011).
Koncertuje na całym świecie m.in. w Europie, Azji i USA. Współpracował z artystami światowego formatu: Randy Brecker, John Abercrombie, Ed Cherry, Adam Pierończyk, Grzegorz Nagorski, Janusz Muniak, Maciej Obara, Piotr Wyleżoł, Włodek Pawlik.
***
Bilety: 40 zł
kup bilet online:
https://teatrboto.bilety.interticket.pl/