Dorosłe dzieci. Koncert z okazji 40-lecia powstania Solidarności Stocznia Cesarska Development Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Dorosłe dzieci. Koncert z okazji 40-lecia powstania Solidarności Opinie (2)

Koncert zainspirowany wydarzeniami sierpnia 1980 roku oraz I Przeglądem Piosenki Prawdziwej. "Muzyczna podróż" po latach 70. i 80. XX w. będzie wzbogacona materiałami dokumentalnymi. Koncert organizowany przez TP będzie transmitowany na Jedynce o godzinie 20.10.

Relacja z imprezy

Scena Mapka

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


Telewizyjna Jedynka zaprasza na wyjątkowy koncert "Dorosłe Dzieci", który odbędzie się 31 sierpnia w Gdańsku. O godz. 20:10 w TVP1 widzowie obejrzą koncert, zorganizowany w miejscu, gdzie 40 lat temu narodziła się "Solidarność" - w pustym doku, usytuowanym na końcu znajdującej się w Stoczni Gdańskiej wewnętrznej drogi, zwanej obecnie Drogą do wolności.

Twórcy koncertu stworzyli pełne symboliki, nowoczesne widowisko, w które tchnęli ducha tamtych czasów. Niebagatelną rolę w wydarzeniach sierpniowych odegrała piosenka. Strajkujący stoczniowcy, stłoczeni w niewielkiej sali BHP, słuchali utworów polskich artystów, których przeboje było słychać z radioodbiorników na terenie całej stoczni. Podczas koncertu widzowie usłyszą je w nowych aranżacjach - z udziałem orkiestry symfonicznej i solistów.

Wśród zaprezentowanych utworów znajdą pieśni największych bardów "Solidarności" - Jacka Kaczmarskiego i Przemysława Gintrowskiego - oraz Macieja Pietrzyka. Pełna dramaturgii akcja budowana wokół statku, w symboliczny sposób nawiąże do powstania "Solidarności". Nie zabraknie unikatowych materiałów dokumentalnych z archiwum TVP i NSZZ "Solidarność".

Multimedia i oprawa graficzna koncertu wzbogacą warstwę muzyczną. Widowisko poprowadzą: Agnieszka Oszczyk i Radosław Pazura. Wystąpią: Olga Szomańska, Marek Piekarczyk, Skubas, Jacek Bończyk, Gospel Rain, Marcin Januszkiewicz, Maciej Musiałowski, Ania Rusowicz, Wojciech Cugowski, Zuza Jabłońska, Mateusz Ziółko, Natalia Sikora i Janusz Radek.