stat
Wydarzenie już się odbyło

Drama jako narzędzie zmiany społecznej - konferencja

paź 16-18

środa - piątek, g. 9:00

bilety 100 zł
przedsprzedaż 49 zł
sty 17

piątek

Gdańsk,
bilety 269 - 947 zł
W dniach 17-18 maja 2010 artyści, studenci, nauczyciele i animatorzy z Trójmiasta wspólnie będą się zastanawiać nad Dramą jako dialogiem na rzecz zmiany edukacyjno-społecznej.
Międzynarodowa konferencja jest częścią projektu "Drama jako narzędzie zmiany społecznej".

Dwudniowa konferencja, warsztaty, debaty, prezentacje i wykłady odbędą się pod hasłem: Drama jako dialog na rzecz zmiany edukacyjno-społecznej.
Udział zapowiedzieli terapeuci, trenerzy, naukowcy, pisarze, nauczyciele, aktorzy, kabareciarze. Konferencja rusza 17 maja, a udział w niej jest bezpłatny. Zapraszamy szczególnie studentów, nauczycieli, trenerów, psychologów, artystów i animatorów społecznych. Zapisy tylko do 10 maja!

Warsztaty i wykłady rozpisano na dwa dni, 17-18 maja 2010. Konferencja odbędzie się na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego, przy ul. Bażyńskiego 4a w Gdańsku.

Celem konferencji jest prezentacja wstępnych rezultatów badań nad dramą, prowadzonych z udziałem pracowników UG, oraz przekazanie dobrych praktyk stosowania dramy przez nauczycieli, pedagogów, terapeutów, artystów i animatorów społecznych sprawdzonych w ramach projektów badawczych
- mówi Aleksandra Musielak, koordynator projektu, psycholog, praktyk dogoterapii, menadżer kultury, członek Stowarzyszenia Integracji Humanistycznej POMOST. Tematem przewodnim wykadów, prezentacji i warsztatów jest dialog oraz te elementy teatru, które go uczą i promują przyczyniając się do zmian indywidualnych i społecznych.

I tak będzie można sie dowiedzieć m.in., jak zorganizować warsztaty dramy, dlaczego projekty teatralno-taneczne są sposobem na dialog wielokulturowy, jak dalece drama może być przydatna w szkole, jak odnaleźć swoje miejsce między zaangażowaniem a dystansem, o humorze jako zaangażowaniu w dramę.

Organizatorami przedsięwzięcia są Stowarzyszenie Integracji Humanistycznej POMOST oraz Instytut Pedagogiki UG. Projekt jest współfinansowany ze środków Funduszu Małych Grantów Transgranicznych i Międzyregionalnych w ramach wsparcia udzielonego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię, poprzez dofinansowanie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Wymagane jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego i przesłanie go mailem (aleksandra.musielak@zdarzenia.com.pl) lub faksem: 58530 31 10.

Szczegółowy program konferencji i formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie internetowej: www.pomost.art.pl