Drugi Bal Charytatywny Fundacji dla Dzieci Vivadental Europejskie Centrum Solidarności Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Drugi Bal Charytatywny Fundacji dla Dzieci Vivadental Opinie (7)

Serdecznie Państwa zapraszamy 18 listopada 2017 roku na Drugi Bal Charytatywny Fundacji dla Dzieci Vivadental "Z Uśmiechem w Życie". Łącząc dobrą zabawę z filantropią, mamy nadzieję, przy Państwa współudziale, zapewnić sfinansowanie kompleksowego leczenia naszych podopiecznych, w tym najmłodszych mieszkańców pomorskich domów dziecka oraz kolejnych pacjentów naszej Fundacji cierpiących na rzadką chorobę genetyczną - oligodoncję. Na Balu przedstawimy Państwu efekty przeprowadzonego przez nas leczenia u trojga z nich, których poznali Państwo w roku ubiegłym, a którzy dzięki Państwa wydatnej pomocy wkrótce będą mogli cieszyć się swoim nowym, pięknym uśmiechem.

Relacja z imprezy

gru 6

niedziela, g. 14:00

Gdynia, Parking - Tesco Karwiny
paź'21 6-7

środa - czwartek, g. 21:00

Gdynia,
Mając w pamięci Państwa życzliwe przyjęcie ubiegłorocznego Balu, dołożymy wszelkich starań, aby tegoroczny wieczór był dla Państwa wspaniałym przeżyciem.

Po pierwsze miejsce: Europejskie Centrum Solidarności - symbol uniwersalnych wartości społecznych, skłaniające do głębszej refleksji i empatii w stosunku do słabszych i pokrzywdzonych.

Po drugie: Gwiazda Wieczoru - Małgorzata Ostrowska, legendarna liderka zespołu Lombard, od lat z powodzeniem prowadząca solową karierę.

Po trzecie muzyka na żywo: Bartłomiej Szopiński z zespołem zapewni oprawę muzyczną zawierającą znane i lubiane utwory polskiej i światowej muzyki.

Po czwarte: Licytację i zabawę fantową poprowadzi znany i lubiany komentator najważniejszych wydarzeń sportowych - Tomasz Zimoch.

I wreszcie last but not least - o nastój balu zadba prowadzący go Wojciech Tremiszewski, aktor, reżyser, scenarzysta i edukator Stowarzyszenia Teatralno-Edukacyjnego Teatru "Wybrzeżak" w Gdańsku. Członek Grupy Muflasz i kabaretu Limo. Twórca postaci Warrena w serialu tv Polsat "Spadkobiercy".

Program Balu Charytatywnego " Z Uśmiechem w Życie" 18.11.2017, ECS Gdańsk
19.30 - witanie gości
20.00 - 21.40  część oficjalna, kolacja, muzyka mechaniczna
21.40 - 22.20  I set muzyka na żywo Bartłomiej Szopiński 40 min
22.20 - 22.35  losowanie niespodzianek z wizytówek
22.35 - 23.25  Pierwsza aukcja
23.25 - 00.10  muzyka na żywo- koncert Małgorzaty Ostrowskiej 40 MIN.
00.10 - 00.45 druga aukcja, W TYM PRZEDMIOT OD P. MAŁGOSI
00.45 - 01.20 II set muzyka na żywo Bartłomiej Szopiński 35 min
01.20  - 01.30 stand-up improwizowany- Wojciech Tremiszewski; wyniki aukcji cichej
01.35 - 02.20  III set muzyka na żywo BARTEK 40 min
02.20 - 02.30  stand-up improwizowany - Wojciech Tremiszewski
02.40 - 02.45 - podziękowanie, wyciszenie- muzyka mechaniczna do godz. 3.30


Mamy dla Państwa wiele ciekawych niespodzianek, ale rąbka tajemnicy uchylimy bliżej terminu Balu.

Dlaczego prosimy Państwa o wspólne spędzenie czasu w listopadowy wieczór? Ponieważ zależy nam na Państwa uwadze skierowanej na podopiecznych Fundacji. Szczególnie chcemy uwrażliwić Państwa na młodych ludzi cierpiących na schorzenie, które dotyka w Polsce około 40 tysięcy osób - oligodoncję.

Najprostsza definicja choroby brzmi: mnogi wrodzony brak zawiązków zębów stałych, powodujący po utracie zębów mlecznych, brak uzębienia. To choroba o podłożu genetycznym, która szczególnie aktywna jest na Pomorzu. Dzieci od najmłodszych lat skazane są na noszenie protez, co jednak prowadzi do ekstremalnego zaniku kości i deformacji kości szczęk, zarówno w obszarze funkcjonalnym, jak i estetycznym jamy ustnej. Pogłębia to jeszcze bardziej dysfunkcję narządu żucia. Doprowadza też do wielu problemów psychicznych związanych z ograniczeniem kontaktów z rówieśnikami, alienację, frustrację, utratę wiary w siebie oraz poczucie małej wartości.

Wczesne podjęcie leczenia tej niezwykle uciążliwej choroby, wymaga udziału specjalistów z wielu dziedzin stomatologii, obejmuje rekonstrukcję kości i kompletną odbudowę brakującego uzębienia oraz pełne przywrócenie prawidłowej funkcji i estetyki narządu żucia. Dzięki naszej profesjonalnej pomocy, podopieczni powrócą do pełnej sprawności fizycznej oraz, o czym często zapominamy, psychicznej. U progu dorosłości dajemy młodym ludziom szansę na zdrowie i uśmiech na dalsze życie. Odzyskają pewność siebie, będą mogli rozpocząć dorosłe życie z pięknym uśmiechem. Możemy im w tym pomóc! Razem!

Koszty leczenia jednego podopiecznego wynoszą około 100 tysięcy złotych, co wynika z konieczności zastosowania najnowocześniejszych rozwiązań terapeutycznych, w tym przeszczepu komórek macierzystych, którą to technologię Klinika Vivadental stosuje jako jedna z nielicznych na świecie, a w polskiej stomatologii jest jej prekursorem. Koszty te nie są w żaden sposób refundowane, dlatego tak ważne jest zorganizowanie wydarzenia filantropijnego łączącego ludzi dobrej woli i dobrą zabawę.

Organizując Bal Charytatywny "Z uśmiechem w Życie" Fundacja dla Dzieci Vivadental razem z Państwem rozwija pomorską kulturę filantropii. Z uśmiechem, radością i optymizmem, jednym głosem mówimy podopiecznym Fundacji "Jesteśmy z Wami"!

Czekamy na Państwa 18 listopada 2017 r., o godz. 20.00, w Europejskim Centrum Solidarności.

Kontakt: fundacja@vivadental.org.pl, j.lesniewska@fundacja.vivadental.org.pl

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    400 zł
Serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w Balu i wsparcie podopiecznych Fundacji dla Dzieci Vivadental poprzez nabycie zaproszeń w cenie 400 zł od osoby. Przed nami atrakcyjny wieczór z uśmiechem w gronie przyjaciół i wspaniała okazja do nawiązania nowych, fascynujących znajomości. Przygotowaliśmy dla Państwa fantastyczny program obfitujący w liczne niespodzianki, zabawę fantową, licytację dzieł sztuki oraz losowanie atrakcyjnych nagród. Towarzyszyć nam będzie doskonała oprawa muzyczna ze światowymi szlagierami nie tylko ostatnich lat oraz wyborne menu serwowane przez Restaurację Amber Side.