Dub Mass: Pandadread Sound System Stara Wozownia Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dub Mass: Pandadread Sound System

DUB MASS to flagowa impreza trójmiejskiego kolektywu Pandadread Sound System. Wyznawcy surowych, transowych brzmień muzyki dub, których korzenie nierozerwalnie związane są z Jamajką, z pewnością nie będą zawiedzeni. Dla reszty to okazja do wzięcia udziału w nietypowym zjawisku, gdzie przez całą noc potężny bas trzęsie fundamentami, a rytm skutecznie zastępuje wszelkie używki.

Organizatorzy cyklu odwołując się do etosu D.I.Y., szukają rozwiązań pozasystemowych, które pozwolą nie tylko na zachowanie niezależności twórczości i jej przekazu, ale także na umożliwienie uczestnictwa w niej wszystkim, niezależnie od możliwości fizycznych czy ekonomicznych. Próby wymykania się konsumpcyjnym gettom współczesnej kultury klubowej zaprowadziły ich tym razem do opuszczonego Zespołu Pałacowo-Parkowego w Gdyni Kolibkach. Dzięki przychylności zarządzającego obiektem kolektywu tuBaza, na potrzeby najbliższego Dub Mass zaadoptowane zostanie klimatyczne wnętrze zabytkowej wozowni.

Dub Mass #14
Data: 14.12.2013, sobota
Miejsce: Wozownia na terenie Zespołu Pałacowo - Parkowego w Gdyni Kolibkach, ul. Zwycięstwa 291 (vis-avis CH Klif, skm Gdynia Orłowo)
Start: 21:00, koniec: ~6:00
Wsparcie: 15 zł

Zagrają:
Pandadread Sound System
Psychokot
I-Voi
Ledu

... oraz goście

O wzmocnienie sił w tańcu, ciepłym i bezkrwawym posiłkiem zadba Vege Family z Gdańska

Wydarzenie na FB

Serdecznie zapraszamy wszystkich o otwartych głowach i sercach!

PANDADREAD SOUND SYSTEM to półtoratonowa tuba propagandowa, skupiająca wokół siebie selektorów i wokalistów z Trójmiasta i okolic. Operatorzy sound systemu: bratrat i DHS, czerpiąc pełnymi garściami z tradycji muzyki jamajskiej, w swojej selekcji eksperymentują z jej współczesnymi, elektronicznymi wcieleniami. Przez ponad 7 lat aktywności na polskiej scenie reggae, trójmiejski kolektyw dorobił się wiernej publiki i opinii najlepszej selekcji dub na Pomorzu. W międzyczasie, śladem jamajskich i brytyjskich sound systemów, konsekwentnie budowali własne nagłośnienie, które pozwoliło im nie tylko na organizacyjną niezależność, ale przede wszystkim na realizację własnej koncepcji prezentowania muzyki. Rytm, wolność i bezkompromisowa kontestacja systemowego aparatu przemocy są przesłaniem, które wyraźnie bije z przemyślanego doboru prezentowanych przez Pandadread utworów, wzywając do tańca, świadomości oraz dobrej zabawy w każdym momencie życia. Podczas cyklu Dub Club Trójmiasto zadbają także o niezbędną ilość osiemnastocalowych głośników niskotonowych pogłębiający odbiór prezentowanej na nich muzyki.

pandadread.reggaenet.pl

PSYCHOKOT SOUND - trójmiejski selectorsko-djski kolektyw powstały w 2008 roku. Jego rdzeniem i mózgiem są Parch i Wojtek. Ich sety to mieszanka bardzo różnych muzycznych doznań opierających się na rootsowej pulsacji rodem z Jamajki. Energiczny styl Psychokotów wykracza poza klasyczne rub'a'dubowe, medytacyjne sesje, łącząc w sobie klasyczne jamajskie brzmienia, brytyjskie skoczne stepersy, unikatowy styl francuskiej sceny dub, roots dubstepowe wariacje, oraz wszystko to, co wpadło w ich kocie łapy i uznali za warte zagrania. Od pewnego czasu Psychokot Sound zajmuje się także animowaniem trójmiejskiej sceny spod szyldu reggae-dub, organizując imprezy i wydarzenia mające na celu propagowanie kultury sound systemowej. Ich najnowszym "dzieckiem" jest organizowana w "stoczniowym" klubie Buffet w Gdańsku cykliczna impreza o nazwie "Dub Your Stress Out".

facebook.com/psychokotsound

I-VOI (CSC, Jahpan, Regulacja, C.O.) - pochodzący z Kaszub niepokorny selektor Cannabis Social Club, wokalista digital dubowego projektu Jahpan Sound Selectors, bębniarz formacji Regulacja i perkusista punkowego C.O. Na trójmiejskiej scenie reggae od ponad 7 lat.

LEDU - młody selektor i MC (deejay) pochodzący z Kaszub, a związany z trójmiejską sceną sound sytemową. Jego selekcja to szeroka gama muzyki reggae - od kołyszących ballad po medytacyjne steppersy. Na mikrofonie prezentuje sound systemowy chanting.

Współpraca i patronaty:
www.facebook.com/halotubaza
www.trojmiasto.pl
www.toksyna.fm
www.reggaenet.pl
www.dubmassive.org
www.riddim.pl
www.facebook.com/diyvegefamily
www.lokaah.pl