stat
Impreza już się odbyła

Dziecięcy Klub Filmowy

Kino Repertuar wszystkich kin w Trójmieście

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza najmłodszych odbiorców do przygody z filmem - po wakacyjnej przerwie Dziecięcy Klub Filmowy wraca z nowym repertuarem. 5 października o godz. 16.00 odbędzie się pokaz filmu "Księżniczka Mononoke", w reżyserii Hayao Miyazaki. Po filmie zapraszamy dzieci do dyskusji. Wstęp wolny, zapisy trwają do 3 października.

Filmowe spotkania rozpoczną się od projekcji, kolejnego już, dzieła Hayo Myazakiego. Na dzieci (w wieku 7- 12 lat) czeka pełna przygód opowieść, tym razem rozgrywająca się wiele wieków temu, gdy spotkania z bóstwami, duchami i innymi tajemniczymi istotami były jeszcze czymś oczywistym. Młody książę Ashitaka musi stanąć do walki ze złem, a to dopiero początek wyzwań, którym będzie musiał sprostać.

Spotkania Dziecięcego Klubu Filmowego odbywają się raz/dwa razy w miesiącu, w niedzielę o godz. 16.00 w siedzibie Instytutu Kultury Miejskiej (Gdańsk, ul. Długi Targ 39/40). Na poszczególne seanse obowiązują zapisy pod adresem e-mail: punkt@ikm.gda.pl. Obowiązują kategorie wiekowe. Wstęp wolny.

Każde spotkanie rozpoczyna krótka prelekcja wprowadzająca w tematykę filmu i elementy, na które warto zwrócić uwagę podczas seansu. Po filmie odbywa się dyskusja z dziećmi dotycząca problematyki filmu. Dziecięcy Klub Filmowy prowadzi Jolanta Manthey, doświadczona prelegentka, m.in. Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Ponadto, na poszczególnych spotkaniach, prowadzone są również warsztaty o różnej tematyce.

DzKF na Facebook'u: www.facebook.com/dzieciecyklubfilmowy

Kontakt: marta.mironska@ikm.gda.pl, punkt@ikm.gda.pl

Patronat medialny: Miasto Dzieci, Za Rączkę, Magazyn Together

Repertuar (jesień-zima 2014) - pozostałe filmy:


26.10: "Przyjaciel na balkonie", reż. Hüseyin Tabak + warsztaty dramowe dla dzieci / warsztaty z psychologiem dla rodziców (7-9 lat)

Opis: Bohater austriackiego filmu jest świetnym uczniem, doskonale radzi sobie z matematyką, ale nie jest szczęśliwy. Brakuje mu przyjaciół, nie potrafi znaleźć kolegów i czuje się samotny. Pewnego dnia za oknem dostrzega coś bardzo dziwnego. To odkrycie zaintryguje go i stanie się początkiem ważnych zmian w jego życiu. Historia Miki mówi przede wszystkim o potrzebie akceptacji, tolerancji i wartości przyjaźni.

23.11: "Akademia Pana Kleksa cz. 1", reż. Krzysztof Gradowski + warsztaty plastyczne dla dzieci (od 6 lat)

Opis: Każdy z nas chodził lub chodzi do szkoły. Mało kto jednak uczył się przędzenia liter czy kleksografii, tak jak Adaś Niezgódka - bohater klasycznej powieści Jana Brzechwy, na podstawie której powstał film. Zapraszamy na I część przygód Adasia, który miał szczęście trafić do Akademii pana Kleksa. 

14.12: "Super Brat", reż. Birger Larsen + (9-12 lat) + warsztaty

Opis: Wiele dzieci marzy o starszym bracie, na którego można liczyć, który zawsze pomoże, kiedy będzie trzeba. Czasem jednak, jak w duńskim filmie, może się zdarzyć, że to młodszy brat musi być podporą starszego. 10-letni Anton chciałby to zmienić- jego starszy brat cierpi na autyzm. Pewnego dnia wydarzy się coś, co zdaje się spełniać marzenie Antona. Czy niezwykła przemiana brata okaże się tym, na co czekał? 

Przeczytaj także