"Dzień Dawcy Szpiku z DKMS w AK PG Kwadratowa"
Z inicjatywy Pana Michała Michalczuka, reprezentującego Samorząd Studentów Politechniki Gdańskiej oraz AKPG Kwadratowa - wraz z Fundacją DKMS Polska postanowiliśmy wspólnie walczyć z białaczką.
Akcja odbywa się nie dlatego, żeby komukolwiek zrobić w ten sposób reklamę...( bo coraz częściej czytamy tego rodzaju komentarze w stosunku do Ludzi, którzy starają się pomóc swoim najbliższym, dla których jedną szansą na życie jest przeszczep szpiku... )
Latem nagle i niespodziewanie odkryto chorobę u 15 - letniego Brata jednego z naszych Studentów. I ten młody Człowiek będzie żył - bo wszyscy wierzą że znajdzie się odpowiedni szpik dla Niego!
To Brat tego 15-latka - Student PG zajął się organizacją całego przedsięwzięcia. Zdobył poparcie swoich działań w różnych firmach i instytucjach a także przychylność i pomoc ze strony Politechniki a Jego Magnificencja Rektor Politechniki Gdańskiej prof.Henryk Krawczyk udzielił Honorowego Patronatu przedsięwzięciu.
Wiemy, że znalezienie odpowiedniego Dawcy jest bardzo trudne. Dlatego liczy się KAŻDA Osoba. Dlatego bardzo mocno liczymy na Was w tym dniu.
Nie bójcie się, szpik regeneruje się bardzo szybko, a dzięki Wam Ktoś może mieć szansę na dalsze życie :).Wierzymy, że będzie Was na prawdę dużo!
Akcje nie jest skierowana wyłącznie do Studentów ale jako, że młodzi ludzie mają większe szanse zakwalifikować się do programu DKMS - zachęcamy też Studentów PG i innych Uczelni do udziału w tej pięknej inicjatywie.
9-go listopada wszyscy chętni będą mogli zarejestrować się jako potencjalni dawcy szpiku w bazie Fundacji DKMS Polska.
Rejestracja potencjalnych dawców odbędzie się:
Data: 9 listopada, wtorek godz. 12.00 - 18.00
Miejsce: ul. Siedlicka 4, Gdańsk (AK PG Kwadratowa)
Sama rejestracja to dopiero początek...ale od czegoś trzeba zacząć pomagać :)
Kto może zostać dawcą?
Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu 4 ml krwi i zajmuje tylko chwilę. Na podstawie pobranej krwi zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepu. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.
Więcej informacji:
www.dkms.pl,
tel.: (22) 331 01 47, email: fundacja@dkms.pl,