Co powiedziałyby nam zwierzęta, gdyby potrafiły mówić? Co czuje pieseł, gdy goni piłkę, co myśli kitku, kiedy siedzi w kartonie? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź podczas czterodniowego Dnia Dziecka, który będzie poświęcony zwierzętom, ich potrzebom oraz odpowiedzialnej opiece nad nimi.
Wydarzenia dodatkowo płatneWARSZTATY RODZINNE: Zwierzęce eksperymenty
Chemiczny kameleon, śliska meduza, ogniste świetliki to nie określenia egzotycznych gatunków zwierząt, lecz nazwy eksperymentów chemicznych, które przeprowadzicie podczas warsztatów. Będzie kolorowo i wybuchowo!
Duża Komnata. sobota, niedziela 12:00, 15:00, poniedziałek, wtorek 10:00, 16:00WARSZTATY RODZINNE: Jak komunikować się z psem?Jak zrozumieć język psów? Jak prawidłowo przywitać się z psem? Jakich błędów unikać? Jak się zachować, gdy pies jest agresywny, lękowy, aspołeczny? Jak nauczyć swojego psa sztuczek? Warsztaty zostaną poprowadzone przez behawiorystów z Centrum Kynologicznego PerfectDog.
Mała Komnata. niedziela 14:00, 16:00, wtorek 16:00Wydarzenia otwarte w ramach biletu wstępu na wystawyJak wziąć udział w badaniach i ratowaniu zwierząt nie będąc naukowcem?Czy wiecie, że możecie prowadzić badania i wpływać na los zwierząt na całym świecie? Aby to robić, często nie musicie nawet wychodzić z domu. Wystarczy włączyć się do projektu nauki obywatelskiej i zbierać dane razem z naukowcami z najważniejszych ośrodków naukowych na świecie. Chcecie identyfikować zwierzęta z Parku Narodowego Serengeti? A może wolicie działać lokalnie i śledzić migracje polskich ptaków? To wszystko jest w zasięgu ręki, wystarczy, że wyrazicie chęć.
Na stanowisku edukatorzy CNE opowiedzą gościom o przykładowych projektach, a także przeprowadzą przez proces przystępowania do nich i przybliżą zasady uczestniczenia w badaniach.
-
Snapshot Serengeti. Przeglądajcie zdjęcia z pułapek fotograficznych z Parku Narodowego Serengeti i identyfikujcie dzikie żyrafy, zebry i antylopy
-
Never Home Alone. Róbcie zdjęcia zwierząt, które odwiedzają Wasz dom. Dla Was fotografie pająków czy komarów mogą się wydawać czymś zwyczajnym i nieciekawym, ale dla naukowców stanowią źródło bezcennych informacji
-
Polring. Podczas spaceru po parku zauważyliście ptaka z obrączką na nodze? Spróbujcie odczytać numer, który został na niej zapisany. Jeśli wyślecie go do bazy obrączkarskiej pomożecie naukowcom chronić zwierzęta, poznawać trasy ich wędrówek, a także dowiecie się, ile lat ma zaobserwowany przez Was ptak, skąd przybywa i jakie podróże odbywa
-
Canine Behavioral Assessment. Czy wiecie, że Wasz pies może być dla badaczy źródłem cennych informacji? Wypełnijcie kwestionariusz dotyczący cech temperamentu twojego zwierzaka i dodajcie go do światowej bazy. W ten sposób przyczynicie się do lepszego zrozumienia naszych czworonożnych przyjaciół.
Bazar naukowy na wystawach. sobota, niedziela, poniedziałek, wtorek 11:00-17:00Psy ratownicze a bezpieczeństwo człowiekaOtwarte warsztaty dotyczące bezpieczeństwa nad wodą poprowadzą psi ratownicy: Izar oraz Pysiek wraz z opiekunami.
Bazar naukowy na wystawach. sobota i niedziela 12:00-16:00 poniedziałek, wtorek 15:00-17:00Stanowisko Zielonego HubuCzy wyobrażacie sobie świat bez słoni, nosorożców, tygrysów, wielu gatunków ptaków lub płetwali błękitnych? Na stanowisku Zielonego Hubu edukatorzy Experymentu pokażą Wam, jak topnienie lodowców, wzrost temperatury i zakwaszenia oceanów wpływają na organizmy wodne. Dowiecie się również, co zrobić, żeby powstrzymać te procesy lub zminimalizować ich skutki.
Bazar naukowy na wystawach. sobota 11:00-17:00Zapytaj behawiorystęCzy Wasz pies niszczy meble, gdy nie ma Was w domu? A może rozpaczliwie ujada? Ciągnie smycz, jak gdyby był psem zaprzęgowym? Behawioryści z Centrum Kynologicznego postarają się podpowiedzieć, jak rozwiązać te oraz inne problemy z pupilem. Pomogą zrozumieć, jak porozumieć się ze swoim zwierzakiem tak, abyście oboje byli zadowoleni z tej relacji.
Bazar naukowy na wystawach. niedziela, wtorek 11:00-17:00 (z przerwami na warsztaty Jak komunikować się z psem?)
Gdański Ogród ZoologicznyCzy ogrody zoologiczne mogą pomagać z ratowaniu dzikiej przyrody? Jak ważna dla przyszłości planety jest edukacja ekologiczna? Czy można uratować orangutana, modyfikując skład swojego posiłku? Ziemia nie należy tylko do nas. Jest wspólnym domem milionów gatunków zwierząt i roślin. Możemy się nią podzielić bez rezygnowania z własnych potrzeb! Pracownicy Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego powiedzą, jak to zrobić.
Bazar naukowy na wystawach. poniedziałek 10:00-15:00Gra na wystawach. Fizyka zwierzątCzy prawa fizyki obowiązują również w świecie zwierząt? Tak! Zagraj w grę i zmierz się z pytaniami dotyczącymi tego, w jaki sposób widzą zwierzęta i czym to jest spowodowane, dlaczego ryby nie toną i skąd ptaki wiedzą gdzie mają lecieć.
sobota, niedziela 10:00-19:00 poniedziałek, wtorek 9:00-18:00Godziny otwarcia Centrum w dniach 29.05.-1.06.2021:sb.-nd. 10:00-19:00
pn.-wt. 9:00-18:00