21 czerwca Polski Komitet Paraolimpijski organizuje Dzień Sportu Paraolimpijskiego. Z tej okazji w siedmiu miastach Polski odbędą się imprezy sportowe i kulturalne, promujące ideę sportu paraolimpijskiego i prezentujące polskich zawodników z niepełnosprawnością, którzy odnieśli sukcesy na igrzyskach w Pekinie i Turynie.
Na ul. Długi Targ odbędą się koncerty, projekcje filmowe (dokument pt. "Paraolimpijczycy w Gdańsku"), pokazy sportowe i konkurs "Polscy Paraolimpijczycy". Wystąpią m.in. finaliści Festiwalu Zaczarowanej Piosenki i lokalne zespoły. Na scenie nie zabraknie oczywiście paraolimpijczyków, trenerów i miejscowych działaczy sportowych. Reprezentant PKPar wręczy wybitnym sportowcom statuetki.
Program:16:00 - 16:15: Oficjalne przywitanie
16:15 - 16:25: Blok "Finaliści Zaczarowanej Piosenki"; krótki wywiad z artystą i wykonanie piosenki z podkładem muzycznym
16:25 - 16:50: Projekcja I cz. filmu dokumentalnego "Turniej"
16:50 - 17:00: Przygotowanie do meczu tenisa stołowego
17:00 - 17:10: Pokazowy mecz tenisa stołowego
17:10 - 17:20: Blok "Finaliści Zaczarowanej Piosenki"; krótki wywiad z artystą i wykonanie piosenki z podkładem muzycznym
17:20 - 17:45: Projekcja II cz. filmu dokumentalnego "Turniej"
17:45 - 17:55: Przygotowanie do interaktywnego meczu deblowego
17:55 - 18:10: Interaktywny mecz deblowy do 5 punktów
18:10 - 18:20: Blok "Finaliści Zaczarowanej Piosenki" krótki wywiad z artystą i wykonanie piosenki z podkładem muzycznym
18:20 - 18:40 Przedstawienie publiczności zaproszonych Paraolimpijczyków, trenerów i miejscowych działaczy sportowych
18:40 - 18:50 Blok "Finaliści Zaczarowanej Piosenki"; krótki wywiad z artystą i wykonanie piosenki z podkładem muzycznym
18:50 - 19:00 Podziękowanie wszystkim uczestnikom, organizatorom, sponsorom oraz zapowiedź koncertu
19: 00 - 19:10 przygotowanie do koncertu Kobiety + Finaliści Zaczarowanej Piosenki
19:10 - 21:00 - koncert grupy
Kobiety z udziałem finalistów "Zaczarowanej Piosenki" (wspólny utwór na koniec koncertu z udziałem finalistów, sportowców - uczestników)
Całość poprowadzi konferansjer: Mariusz Pucyło TVP3
Gościem honorowym imprezy będzie Natalia Partyka mistrzyni paraolimpijska
Dossier finalistów Zaczarowanej Piosenki 2009
Marta Rogalska ( I miejsce w kategorii dorosłych w 2009)
ma 20 lat i mieszka w Aleksandrowie Kujawskim. Wokalistka i flecistka zespołu "Pchełki". Co to "Pchełki"? To pierwszy na świecie zespół hop siupowy!
Największe osiągnięcia Marty i "Pchełek"? Nagroda Trytona za osobowość artystyczną na zeszłorocznej FAMie w Świnoujściu. I miejsce w konkursie "Generacja", występ na głównej scenie "OFF Festiwalu" w Mysłowicach, kwalifikacja do II etapu konkursu Coke Live Festiwal i I miejsce na Festiwalu Przestrzeń Muzyki w Zamościu w kategorii elektronika. Nieoficjalnie wydali płytę, dzięki czemu Pchełkowe utwory zagościły na antenie radiowej Trójki.
Pchełki grały koncerty wspólnie z takimi artystami jak: Novika, Czesław Śpiewa i Żywiołak.
Marta jest absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Toruniu, obecnie studiuje kulturoznawstwo na toruńskim uniwersytecie. Zainteresowania folklorem rozwija przez uczestnictwo w Kole Naukowym Folklorystów. Dzięki temu jej muzyka nabiera coraz to nowych barw.
Krzysztof Szymaszek ( I miejsce w kategorii dzieci 2006)
zysztof Szymaszek ma 16 lat, mieszka w Bieruniu. Przygodę z muzyką zaczął w 2002r śpiewając na imprezach dla dzieci, potem mama namówiła go do występu na Festiwalu "OPTAN 2003" w Grudziądzu i ku zdziwieniu całej rodziny od razu wyśpiewał II miejsce. W 2006 r wygrał konkurs Piosenki Żeglarskiej "Keja 2006".
W wolnych chwilach dużo pływa. Jego znajomi mówią, że gdy śpiewa ma w sobie dynamit!
W II edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, duetem z Moniką Brodką, oraz żywiołowym wykonaniem przeboju Lady Punk "Tańcz głupia tańcz", porwał krakowski Rynek. Jurorzy jednogłośnie przyznali mu I miejsce w kategorii dziecięcej. Krzysiek już nie może doczekać się przyszłego roku, by móc wystartować znowu w konkursie, tym razem już wśród dorosłych uczestników.
Od czasu gdy wszedł do Zaczarowanej Rodziny sporo występuje. Nagrał 2 programy kolędowe dla TVP2, śpiewał na "Gali Wolontariatu", jubileuszu Fundacji Ewy Błaszczyk "A kogo?". Jest podopiecznym Fundacji Jędrka Brandstattera "Pro Artis" i co roku bierze udział w wielkich koncertach w Zakopanem. Oraz oczywiście włącza się we wszystkie akcje Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".
Justyna Adamska (I miejsce w kat. dorosłych 2007)
ma 18 lat. Pochodzi z miejscowości Kołecko koło Bierzwnika.
Debiutowała w wieku lat 9 na Festiwalu w Bytomiu Odrzańskim. Od tamtej pory wielokrotnie startowała na rozmaitych Festiwalach i Przeglądach odnosząc sukcesy. Rok temu zakwalifikowała się do finału II edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki oraz wygrała Festiwal Poezji Śpiewanej w Szczecinie.
Uczy się grać na fortepianie. Pisze wiersze.
Czas wolny spędza z rodzicami i siostrzyczką Kasią oraz przyjaciółmi. Mieszka w leśniczówce, kocha naturę. Lubi zbierać grzyby, jagody, kąpać się w jeziorze i jeździć konno.