stat
Impreza już się odbyła

Dzień Tańca w Teatrze w Oknie

paź 15

wtorek, g. 19:00

bilety 50 zł
ulgowy 40 zł
lis 29

piątek, g. 18:30

bilety 20 zł
ulgowy 15 zł
Kup bilet
Dzień Tańca w Teatrze w Oknie

13 sierpnia 2009, godz.15.00 oraz 17.00
ul. Długa 50/51 Gdańsk


Iwona Gilarska
Tancerz, choreograf i nauczyciel tańca; absolwentka poznańskiego AWF-u i dwuletniego Studium Tańca Współczesnego przy Centrum Kultury Zamek w Poznaniu (1991-1995); zdobyła również dyplom zawodowego tancerza, przyznawany przez Związek Artystów Sceny Polskiej (ZASP) oficjalnie honorowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2004); w roku 1997 odbyła kurs aktorski w zakresie podstawowym - technika gry aktorskiej w filmie przy Akademii Filmowej w Londynie (1997); współzałożyciel Artystycznego Stowrzyszenia "Kultywator 3Miejski" (2007) oraz członek zarządu bielgijskiego Stowarzyszenia "RuimteAcademie" (2007).

w latach 1998 - 2001 regularnie uczestniczyła w zajęciach z techniki tańca współczesnego w Gdańskim Teatrze Tańca (Melissa Monteros i Wojciech Mochniej) oraz w Teatrze Dada von Bzdulow (Leszek Bzdyl), pobierając jednocześnie konsultacje z zakresu kompozycji i teatru; ponadto warsztat i konsultacje u Alaina Bernarda (Szwajcaria), Johannesa Randolfa (Austria), Charlotte Vincent, Tamary Mc Lorg i Karen Greenhough (Wielka Brytania), Christin Fricker (Francja) oraz Inaki Azpillaga (Ultimavez, Belgia)/

w sezonie 1999 - 2000 związana z teatrem Kino Variatino, z którym to wystąpiła w spektaklu "Na krześle myślę inaczej" autorstwa Anny Haracz; współtwórczyni dwóch choreografii: "... a drzwi są wciąż otwarte" w duecie z Robertem Przybyłem i "Akwarela" z Przybyłem i Małgorzatą Piechotą; solo własnego autorstwa pt. "Sto - krotki" pokazywała na wielu festiwalach tanecznych w Polsce i właśnie za tą choreografię otrzymała wyróżnienie na Ogólnopolskich Konfrontacjach Tańca Współczesnego w Koninie; w roku 2002 jako choreograf - pedagog współpracowała z Europejską Platformą Promocyjną Dancevision TV, współtwórczyni musicalu "Music & Lights"; w 2003 roku w ramach Stypendium UM Gdańska zrealizowała z Jackiem Krawczykiem dobrze przyjmowany przez publiczność i krytykę spektakl "W czerni i bieli" (nagroda za najlepszą dramaturgię i nagroda publiczności na Festiwalu Tańca Polemiqi w Warszawie, 2005); kolejna jej solowa choreografia "wu:zi" odbyła się w sierpniu 2004 w ramach Gdańskiej Korporacji Tańca;

w latach 2003-2006 współpracowała z Teatrem Okazjonalnym; wzięła udział w następujących projektach: "Signum Temporis" (premiera - styczeń 2004), plenerowy spektakl "Carpet show" (premiera - czerwiec 2004), "Viva la vida" (premiera - grudzień 2004) oraz " Kwadrat. Wersja 6" (premiera - grudzień 2005; jedno z najważniejszych wydarzeń roku 2005 oraz nominacja teatru do "Artysty Roku"); w 2005 roku udział w międzynarodowym projekcie "The Return of Houdini" w reż. H.Weina ( Reykjavik, Islandia);

w sezonie 2006 - 2007 wspólnie z Anną Achimowicz stworzyła duet "Girls just wanna have some spine", wzięła udział w przedstawieniu "Wyprzedaż wspomnień" w reż. Jarosława Rebelińskiego (Teatr Poza tym) oraz w projekcie "The Agency" w reż. Davida Cassela;

występowała na scenach polskich (Gdańsk, Warszawa, Poznań, Kraków, Kalisz, Lublin) oraz międzynarodowych (Czechy, Litwa, Holandia, Islandia, Japonia);

od 2004 wykładowca techniki tańca współczesnego i improwizacji w Integracyjnym Klubie Artystycznym WINDA, a w 2007 w Alternatywnej Szkole Teatralnej Klubu Żak w Gdańsku; od 2006 nauczyciel jazz dance w Sopockiej Szkole Artystycznej oraz w Salsa Kings Studio w Gdyni.

Anna Jędrzejczak - Skutnik
Absolwentka Uniwersytetu Toruńskiego na wydziale Archeologii i Etnografii, dyplom obroniony w 2004 roku w specjalizacji konserwacja zabytków archeologicznych.

Tancerka, choreograf, od 2005 roku zajmuje się również realizacjami video związanymi z tańcem współczesnym. Wcześniej związana z toruńskimi teatrami tańca współczesnego Akro oraz Za Kulisami, jak również z sopockim Teatrem Okazjonalnym.

Brała udział w licznych warsztatach w Polsce oraz w wieloletnich stałych konsultacjach warsztatowych z różnych technik tańca współczesnego - trzy letnia praca nad techniką w teatrze Akro z Torunia, oraz regularne dwuletnie lekcje u Leszka Bzdyla, założyciela gdańskiego teatru Dada von Bzduloff.

Obecnie jest tancerzem rezydującym w klubie Żak, we współpracy z gdańskimi tancerzami Ulą Wróbel i Leną Majewską zajmuje się współtworzeniem choreograficznym i tanecznym spektakli prezentowanych na Gdańskiej Korporacji Tańca odbywającej się corocznie w tymże klubie.

Ważniejsze spektakle to Signum Temporis (2004) i Carpet Show (2005) we współpracy z Teatrem Okazjonalnym, Zaśladczanie (2004) duet z Ulą Wróbel, street performance Tak na Oko 35 (2005) z Leną Majewską i Ulą Wróbel, spektakl o charakterze performatywnym System (2006) z Leną Majewską i Adamem Witkowskim oraz projekt solo Headphones (2004).

Występowała w Warszawie, Łodzi, Lublinie, Toruniu, Bydgoszczy oraz Gdańsku w klubie Żak oraz w galerii Modelarnia pod patronatem fundacji Wyspa Progres.

Od 2004 roku zaangażowana jest w produkcje video tańca współczesnego. Zrealizowane projekty to Zaśladczanie (2004) - film stanowiący integralną część spektaklu o tej samej nazwie, Madrid Barajas (2005) - połączenie tańca i performance'u filmowanego w przestrzeni publicznej portu lotniczego w Madrycie, Sail to the Moon (2006) - film do muzyki grupy Radiohead, w przygotowaniu kolejna realizacja pod tytułem Ślady (2006)

Odwiedz także strony:

www.myspace.com/teatrwoknie
www.iwonagilarska.eu
www.anndance.com