Dziewczyny na fali Ośrodek Kultury Morskiej Gdańsk Sprawdź!
stat
Wydarzenie już się odbyło

Aby uczcić muzealny pierwiastek kobiecy, Narodowe Muzeum Morskie w Gdańsku zaprasza serdecznie na specjalne, dwudniowe wydarzenie, poświęcone osiągnięciom kobiet w różnych dziedzinach życia, powiązanych z morzem. 8 marca spotykamy się w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku, a 9 marca - przenosimy się do tczewskiego Centrum Konserwacji Wraków Statków. Gośćmi będą ekspertki w swoich dziedzinach, kobiety, dla których ważna jest pasja, które swoje życie zawodowe, i nie tylko zawodowe, dedykują morzu i nauce.

8 marca spotkamy się w Ośrodku Kultury Morskiej w Gdańsku
Wśród wyjątkowych gości - pań, które podzielą się historią swego życia, znajdą się m.in.: Magdalena Lesiewicz (prezes Fundacji "Onkorejsy - wybieram życie", Barbara Paplińska (Instytut Budownictwa Wodnego Polskiej Akademii Nauk, nurek zawodowy) oraz Marta Sziłajtis-Obiegło (absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego im. E. Piaseckiego w Poznaniu, żeglarka).

Uczestnicy będą mieli niepowtarzalną szansę skorzystania z życiowych doświadczeń naszych gości i podjęcia decyzji dotyczących własnej edukacji czy zdobywania pierwszych doświadczeń zawodowych. Prelegentki podzielą się z uczestnikami wiedzą o tym, jak nie rezygnować ze swoich marzeń, kiedy na drodze do realizacji naszych planów pojawią się nieprzewidziane sytuacje - na przykład poważne problemy ze zdrowiem.

W ramach wydarzenia uczestnicy będą mogli skorzystać z darmowych konsultacji i porozmawiać z doradcami zawodowymi z Centrum Rozwoju Talentów w Gdańsku oraz

Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku na temat rozwoju własnej ścieżki kariery.

9 marca świętujemy nadal w Centrum Konserwacji Wraków Statków w Tczewie
W tczewskim CKWS muzealne konserwatorki: specjalistki od rdzy, konserwacji drewna, operatorki specjalistycznych sprzętów, takich jak muzealne skanery i rentgeny, opowiedzą o drodze, jaką przeszły, aby podjąć pracę w Dziale Konserwacji Muzealiów NMM. Naszymi gośćmi specjalnymi będą Maria Dryhub i Andrzej Stański, autorzy książki - bajkowej podróży po rzece Wiśle pt. "Szaman z rzeki. Opowieści wiślane". Maria Dryhub to pierwowzór bajkowej bohaterki, animator kultury, wodniaczka, uczestniczka flisów i festiwali wiślanych. Andrzej Stański - wodniak, historyk i podróżnik - znany jest ze swojego społecznego zaangażowania w rozwój tradycyjnego szkutnictwa rzecznego.

Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w warsztatach, przygotowując kosmetyki z naturalnych produktów. Dodatkowo przygotowywana jest wystawa posterowa, która podsumuje osiągnięcia kobiet w różnorodnych dziedzinach życia.

Wstęp na oba wydarzenia jest darmowy.
Rejestracja grup pod adresem: edukacja@nmm.pl

Czytaj także