Dzika Radunia - spływ kajakowy Żukowolniska Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Dzika Radunia - spływ kajakowy

Zapraszamy na spływ kajakowy środkowym odcinkiem Raduni. Wypożyczamy cały potrzebny sprzęt oraz mapkę do samodzielnego płynięcia tą piękną rzeką.

paź 24

niedziela, g. 7:45 - 18:00

Rzeka Zbrzyca, Serce Borów Tucholskich

w każdy poniedziałek (do 25.10), g. 18:00, 19:00

Dystans do wyboru 10 lub 14 km. Ten dziki odcinek rzeki Raduni jest odpowiedni dla osób, które już pływały kajakiem i posiadają podstawowe umiejętności manewrowania. Nie mniej jednak fragment ten jest zaliczany do stosunkowo łatwych, ale miejscami trochę uciążliwy i zarośnięty, na pewno zróżnicowany i bez nudy.

Miejsce startu spływu:
Wariant 10 km (bez przenosek): przystań kajakowa Lniska https://goo.gl/maps/H6f6rbNWDG53ggqBA (samochody można zaparkować na polance w tym miejscu https://goo.gl/maps/BczEBjD8Uik8vijr6)

Wariant 14 km (1 przenoska w Lniskach): miejsce wodowania Żukowo https://goo.gl/maps/XxaWvL57Q6ogb8FW7 (samochody można zaparkować przy przystani kajakowej https://goo.gl/maps/fbZcx1XyFENaUec97)

Miejsce mety:
Polanka piknikowa na końcu zbiornika wodnego Łapino: https://goo.gl/maps/DefDrqKkogpmjaL68

Logistyka spływu wygląda następująco:
- Spotykamy się na w/w punkcie startowym o godz. 10:00 (wariant dłuższy 14 km) lub 11:00 (wariant krótszy 10 km). Tam zostawiacie swoje samochody i schodzicie na wodę z kajakami.
- Płyniecie rzeką Radunią ok. 3-4h (wariant krótszy) lub ok. 4-5h (wariant dłuższy), po drodze możecie zrobić przerwę np. w Niestępowie.
- Na mecie my czekamy na Was, po załadunku kajaków zapewniamy transport kierowców na miejsce startu do samochodów (czas przejazdu w jedną stronę ok 15 min). Następnie kierowcy wracają po swoje załogi na metę. Na mecie jest ogólnodostępna polanka piknikowa z miejscem na grilla.

Koszt:
Kajak 2-os (DAG Pro Tour 470): 45 zł/osoba, czyli 90 zł za kajak
Kajak 1-os (Rotomod Solo Lu: 60 zł W cenę wliczone wypożyczenie kajaków, wioseł, kamizelek asekuracyjnych/ratunkowych, worków wodoszczelnych (1 na kajak) oraz wspomniany wyżej transport powrotny kierowców.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc obowiązuje rezerwacja i przedpłata zgodnie z linkiem w sekcji bilety.Pamiętajcie proszę o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości niezbędnego do wglądu przy wypożyczeniu.

Zastrzegamy sobie możliwość odwołania lub zmiany terminu w przypadku niesprzyjającej pogody.
W przypadku odwołania spływu ze strony organizatora klient otrzymuje do wyboru zwrot całości wpłaconej kwoty lub voucher o tej wartości do wykorzystania przez 30 dni na inne dowolne wypożyczenie sprzętu.

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    45-60 zł