Dzika strona miasta - otwarty spacer zielarski Krytyka Polityczna Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Dzika strona miasta - otwarty spacer zielarski

W środę, 24 lipca w godz. 16.00- ok.18.30 Dom Sąsiedzki KULTURA zaprasza na rodzinny spacer zielarski po Górze Gradowej. Naszą przewodniczką będzie Alina Michalik, trenerka Pedagogiki Dzikiej Przyrody, edukatorka ekologiczna.

Podczas spaceru przyjrzymy się bogactwu dzikich roślin na terenie Góry Gradowej i okolicznego Parku przy Centrum Hevelianum.

Odurzeni wielkomiejskim zgiełkiem i pośpiechem, często nie zauważamy przejawów dzikiego życia wokół nas. Czasem to tylko para gołębi na linii wysokiego napięcia, żerująca na przystanku kawka, albo jaskółcze ziele, wyrastające spomiędzy szpar chodnika.

Są jednak miejsca, takie jak Góra Gradowa - cicha oaza dla dzikich gatunków roślin i zwierząt, w samym centrum Gdańska . Wystarczy tylko zatrzymać się na chwilę i szeroko otworzyć oczy, by je odkryć.

Tematyka spaceru:
- pierwsze kroki na drodze poznawania dzikich roślin (roślina w kontekście otoczenia, cechy charakterystyczne, etyka zbierania)
- inspiracje do wykorzystania napotkanych roślin w ziołolecznictwie i kuchni
- trening uważności i medytacja zmysłów

Prowadzenie:
ALINA MICHALIK - certyfikowany trener Pedagogiki Dzikiej Przyrody, założycielka Dzikie Studia, od najmłodszych lat związana ze "Stowarzyszeniem Żółwi" ze Sztumu, edukatorka społeczna i ekologiczna

Organizatorzy:
Dom Sąsiedzki KULTURA przy Krytyka Polityczna - ŚWIETLICA W TRÓJMIEŚCIE
Projekt "Dom Sąsiedzki KULTURA" dofinansowany jest ze środków Miasta Gdańska

Współorganizator: Hevelianum

Czytaj także