Dziwna Wiosna Drizzly Grizzly Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Dziwna Wiosna Opinie (1)

Jesienna trasa jednego z najciekawszych polskich zespołów rockowych zaczyna się w Bieszczadach, w kultowej, magicznej i legendarnej HIPISÓWCE. Potem chłopaki wracają do domu, by zagrać w warszawskiej STODOLE. Potem ruchem konika szachowego przejadą miasta i wsie Polski A i Polski B.

Zagrają materiał ze swojej, nominowanej w tym roku do Fryderyka oraz w zgodnej opinii krytyków po prostu zajebistej, debiutanckiej płyty. Zaprezentują też piosenki z nowego albumu, którego premiera zbliża się średnimi krokami. Latem Dziwna Wiosna supportowała Kings Of Leon, wystąpiła m.in. na Męskim Graniu, Pol'And'Rocku i Olsztyn Green Festivalu. Kto ich zobaczył na żywo, nigdy już nie będzie taki sam. Teraz Dziwna Wiosna zaprasza do klubów.

muzyka alternatywna - koncerty w Trójmieście


Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. Nagrali jedną płytę, która była tak dobra, że nikt o niej nie usłyszał. Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od Niepewności, wydanej w sierpniu 2020 piosenki, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący Sen, przebojowe Stracone i Odejdź i Miłość bez końca. Wszystkie te numery hulały w radiach jak szalone. W sierpniu 2021 zespół wydał swój debiutancki album, za który otrzymał nominację do Fryderyka.

Patron medialny: Antyradio, Trojmiasto.pl
Organizator: Agora Muzyka