stat
Wydarzenie już się odbyło
PATRONAT

Czy chcesz wykorzystać wolny czas na pracę nad sobą i rozwijanie umiejętności miękkich? Czy chcesz poznać ambitnych ludzi o podobnych zainteresowaniach? Czy chcesz w te wakacje zmienić swoje życie na lepsze? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to mamy dla Ciebie bardzo ważną informację!

sty 30

czwartek, g. 16:30 - 23:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Rusza Eddu Camp - największa edukacyjna impreza tych wakacji. Już 20-22 sierpnia 2016 w NOT Gdańsk będziesz miał okazję wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu kierowanym do młodych, ambitnych i chcących rozwijać się osób takich jak TY. Przyjedź do Gdańska i weź udział w 3-dniowym szkoleniu Mateusza Grzesiaka!

Mateusz Grzesiak jest nauczycielem, trenerem i konsultantem. Szkoli międzynarodowo od ponad 13 lat w 6 językach. Pomaga ludziom i biznesowi osiągnąć zaplanowane cele przez dostarczanie narzędzi psychologii interdyscyplinarnej w czterech obszarach biznesu i życia osobistego: sprzedaży i marketingu, samorealizacji i relacji, kultury i wartości, przywództwa i zarządzania. Na profilach społecznościowych obserwuje go ponad 350 tysięcy fanów!

Eddu Camp to połączenie edukacji i wypoczynku oraz świetna okazja do zawarcia nowych znajomości. Każdego dnia uczestnicy będą mieli okazję poznać najbardziej efektywne narzędzia psychologiczne w 5 obszarach: budowanie relacji, tworzenie siebie, przedsiębiorczość, sprzedaż i marketing. Plan jest taki: rano nauka, po południu integracja i wypoczynek. Nie może Cię tam zabraknąć!

PROGRAM

Więcej informacji znajdziesz na www.edducamp.pl.

Jak przekonać do siebie potencjalnego pracodawcę?

Zdobycie nowej, atrakcyjnej pracy to cel, który stawia sobie wielu młodych ludzi. Aby przekonać do siebie potencjalnego pracodawcę, musisz włożyć wysiłek w merytoryczne przygotowanie się przed rozmową kwalifikacyjną oraz dobrze sprzedać swoją osobę, jako rozwiązanie, którego ta konkretna firma potrzebuje. Sprawdź, jak to zrobić!

Zrób research
Przygotowanie możemy podzielić na miękkie i twarde. Przygotowanie twarde polega na zebraniu wszystkich informacji, które mają kluczowe znaczenie z punktu widzenia poznania pracodawcy i odpowiedzi na jego potrzeby. To działanie ma na celu umożliwienie Ci przedstawienia siebie, jako adekwatny produkt, do rozwiązania jego problemów. Przygotowanie twarde rozpocznij od przejrzenia strony internetowej firmy oraz jej profili w mediach społecznościowych. Dowiedz się, co jest fundamentalnym zestawem wartości firmy. Musisz być również obkuty z ich produktów i usług.

Poznaj słowa klucze
Rozszyfruj słowa klucze, które przewijają się w misji firmy, i używaj ich w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. Poznaj również zasoby ludzkie - dowiedz się, kto jest szefem, jaka jest historia firmy, ile osób zatrudnia? Musisz poznać układankę, której elementem chcesz być. Dzięki bliższemu przyjrzeniu się ich mediom społecznościowym, takim jak Facebook czy YouTube, masz szansę lepiej poznać uniwersalny charakter firmy oraz sposób bycia, mówienia, poruszania się i myślenia osób, które chciałbyś do siebie przekonać.

Znajdź problem, którego rozwiązaniem jesteś
Zastanów się, jakie są trzy największe problemy tej firmy, które Ty możesz rozwiązać. Skalibruj problem i bądź rozwiązaniem. Dzięki temu dasz potencjalnemu pracodawcy do zrozumienia, że masz merytoryczną przydatność. Aby dostać tę pracę, musisz go przekonać, że dzięki Tobie będzie on w stanie dojść tam, gdzie chce, i osiągnąć cele, które sobie założył.

Sprzedaj siebie - zrób dobre pierwsze wrażenie
33% pracodawców w ciągu 90 sekund rozmowy podejmie decyzję, czy Cię zatrudni. To właśnie dlatego tak kluczowe jest pierwsze wrażenie. Uśmiechaj się, bądź optymistą, trzymaj otwarte pozycje ciała. Utrzymuj kontakt wzrokowy w 40-80%. Nie wierć się, nie baw się włosami, nie wykonuj nerwowych ruchów. Przekonaj swojego rozmówcę, że jesteś obecny tu i teraz. Na czas rozmowy koniecznie wyłącz telefon komórkowy. Ubierz się schludnie i elegancko, ale nie przebieraj się na siłę. Przedstaw się jako osoba zbalansowana. Jeżeli w danej sytuacji jest to adekwatne, mimochodem wpleć do rozmowy uwagę o swoim uporządkowanym życiu prywatnym, np. rodzinie. Przekonaj rekrutera, że nie tylko jesteś odpowiedzią na problemy firmy, ale również jesteś osobą ciepłą, sympatyczną i pasującą do ich archetypu. Jeśli w firmie dominuje energia męska, pokaż się z tej strony. Jeżeli w miejscu potencjalnej pracy przeważa model relacyjny/kobiecy, przedstaw swoje odpowiednie do tego cechy. Stwórz listę informacji, które chcesz zdobyć na rozmowie kwalifikacyjnej. Przygotuj sobie kilka pytań - o zakres obowiązków, współpracowników i przełożonych. Zawsze bądź przygotowany w kontekście tego, ile chcesz zarabiać.

Więcej informacji znajdziesz na www.edducamp.pl.

5 sposobów na to, jak zmotywować się do działania
Planowanie podjęcia jakiegoś działania zwiększa szansę jego realizacji dziesięciokrotnie! To jedna z przyczyn, dlaczego tak wielu z nas zmiany, w swoim życiu, planuje zacząć od Nowego Roku. Statystyki są nieubłagane - tylko 8% z tych postanowień zostanie zrealizowane. Nie warto czekać na nadejście kolejnego roku, aby poderwać się do działania. Równie dobrą ku temu okazją są wakacje! Oto 5 sposobów na to, jak ruszyć z miejsca.

Sformułuj cel
Nazwij to, co chcesz osiągnąć i sprecyzuj cel na poziomie zachowań. Zamiast mówić: "będę zdrowy", powiedz: "będę biegał 2 razy w tygodniu". Zamiast: "aktywnie spędzę wakacje" - "wybiorę się na kurs lub szkolenie, gdzie nauczę się czegoś nowego". Cel musi być sformułowany w taki sposób, aby Twój mózg był w stanie wykonać powierzone mu zadanie. Musi być precyzyjny, wykonalny i pozytywnie sformułowany.

Unikaj zjadaczy czasu
Każdego dnia otrzymujesz w prezencie 86 400 sekund do wykorzystania. Niestety, zgodnie z zasadą Pareto, jedynie 20% wszystkich działań daje 80% pożądanych rezultatów. Aby wziąć się do działania, sporządź listę rzeczy, które zabierają Twój czas i odwracają Twoją uwagę od wartościowych czynności. Telewizja, odkładanie rzeczy na później, spędzanie czasu z niewłaściwymi ludźmi - jakie są Twoje zjadacze czasu?

Motywuj innych
Otaczający nas ludzie są ważnym elementem naszego działania. Publiczne zobowiązanie do wykonania własnych celów jest jedną z najskuteczniejszych technik motywacyjnych. Motywuje nas również działanie na rzecz innych. Jeżeli Twój cel będzie miał charakter kolektywny, np. wspólny wyjazd ze znajomymi, by odpocząć i poznać nowych ludzi, będziesz miał większą motywację do działania.

Planuj długofalowo
Jednorazowe działanie rzadko kiedy przynosi oczekiwane rezultaty. Nawet najbardziej wyjątkowe uniesienie emocjonalne, nie zastąpi efektywności, jaką daje systematyczna praca nad sobą. Nastaw się na maraton, a nie sprint. Odpowiednie ku temu narzędzia dostarcza psychologia osiągnięć.

Obierz przyszłościowy kierunek
Pracuj nad sobą w kategorii przyszłości, bo to na nią masz wpływ. Systematycznie pytaj siebie: Jaki jest mój cel? Co chcę osiągnąć? Jak działanie, jakie podejmuję, przybliża mnie do tego celu? Inwestuj w przyszłość, bo przeszłości już zmienić nie można.

Informacja o biletach

800 zł brutto

Przeczytaj także