W czasach swobodnego dostępu do zróżnicowanych treści, nastolatki na bieżąco zdobywają informacje na temat seksu i seksualności. Nigdy nie pozostają w tyle. Problem stanowi to do jakich treści docierają i jak one w przyszłości wpłyną na ich życie oraz stan psychiczny.
Edukacja seksualna to wciąż temat wywołujący w naszych domach i szkołach wiele emocji. Decydując się na jego podjęcie, zastanawiamy się nad tym, kiedy i jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na temat seksualności. Odpowiedź jest jedna - jak najszybciej, adekwatnie do wieku i szczerze.
Podczas naszego spotkania zastanowimy się nad kilkoma kwestiami:- Czy w edukacji seksualnej chodzi tylko o seks, czy o coś więcej? Czym właściwie jest edukacja seksualna?
- Kiedy i jak zacząć rozmowę o seksualności?
- Co powiedzieć, a czego nie mówić?
- Jak wspierać edukacje seksualna nastolatka?
Jak się zapisać? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy:
https://app.evenea.pl/event/spojrznasiebiewarsztaty/Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Emma Nawrocka - z wykształcenia filozofka, socjolożka a przede wszystkim psycholożka. Ukończyła studia psychologiczne o specjalności psychoseksuologia na Uniwersytecie Gdańskim. Edukacją seksualną zajmowała się z kilku perspektyw. Początkowo teoretycznie - analizowała i porównywała stan i treści programowe edukacji seksualnej w Polsce i na świecie. W kolejnych latach pomagała przy prowadzeniu warsztatów z edukacji seksualnej, a następnie sama współtworzyła treści programowe i przeprowadzała zajęcia dla dzieci i młodzieży w publicznych szkołach. Na co dzień pracuje jako psycholożka w szkole podstawowej i liceum Mental Arts w Gdańsku. Jednocześnie prowadzi indywidualne wsparcie psychologiczne dla młodzieży, a także współpracuje z fundacją "Mózg na fali".
Warsztaty są częścią projektu CIAŁO WYKLUCZONE - ciałopozytywny projekt antydyskryminacyjny, organizowanego przez Fundację Fala Nowej Kultury. Finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich w ramach Programu Aktywni Obywatele - Fundusz Regionalny.