Edyta Górniak - Akustycznie Polska Filharmonia Bałtycka Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Edyta Górniak - Akustycznie Opinie (7)

pop

Zapraszamy na Akustyczną Trasę Koncertową Edyty Górniak. Usłyszymy jej największe przeboje, ale także utwory z płyt, które wcześniej nie były wykonywane publicznie. To wielka gratka, szczególnie dla największych smakoszy twórczości Edyty.

lis 2

poniedziałek, g. 19:00

gru 6

niedziela, g. 19:30

Gdańsk,
Zapraszamy na wyjątkowe muzyczne i długo oczekiwane spotkanie z Artystką najwyższej klasy głosu, w towarzystwie muzyki na żywo.

pop - koncerty w Trójmieście


Zaprezentowane zostaną największe przeboje artystki, ale też utwory z płyt, które nigdy nie były prezentowane publicznie. To wielka gratka, szczególnie dla wielkich fanów twórczości Edyty.

Edyta Górniak to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka i producentka, a przede wszystkim diva polskiej sceny muzycznej! Wyróżnia się niesamowitym głosem o bardzo szerokiej skali. Śpiewa od dziecka. Udział w programie "Śpiewać każdy może" i debiut na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu otworzyły jej drzwi do kariery. Rola w bardzo kasowym polskim musicalu "Metro" w szybkim czasie zapewniła jej status gwiazdy. Wielkim sukcesem artystki było zdobycie drugiego miejsca na konkursie Eurowizji w 1994 roku - piosenkę "To nie ja" zna chyba każdy z nas! Jej debiutancka płyta "Dotyk" pozostaje jednym z najlepiej sprzedających się albumów w historii polskiej muzyki rozrywkowej.

Jest laureatką wielu ważnych nagród muzycznych, w tym Fryderyków, Wiktora czy Bursztynowego Słowika, zdobyła też wiele złotych i platynowych płyt. Edyta Górniak jest znana i doceniana również za granicą - dwie anglojęzyczne płyty, które odniosły sukces m.in. we Włoszech, Portugalii, Niemczech i Hiszpanii, gdzie zdobyła prestiżową nagrodę The Best Voice of Europe. Edyta Górniak w 2015 r. wyruszyła w wielką, jubileuszową trasę koncertową Love 2 Love, uświetniającą jej 25lecie pracy artystycznej.