Eivor B90 Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła

Eivor Opinie (4)

Po ostatnich wyprzedanych koncertach w Hybrydach i Teatrze Szekspirowskim Eivør powróci jesienią do Polski z nową płytą na trzy koncerty. Polskie koncerty Eivør przesunięte o miesiąc. Artystka zagra w grudniu w Gdańsku, Warszawie i Wrocławiu.

Z powodów niezależnych od organizatora, listopadowe koncerty Eivør w Polsce muszą zostać przesunięte o kilka tygodni. Niezwykle popularna w naszym kraju artystka wystąpi tym samym 7 grudnia w Gdańsku, 8 grudnia w Warszawie i 9 grudnia we Wrocławiu.

koncerty w Trójmieście


Eivør to wokalistka, instrumentalistka i autorka piosenek, obdarzona pięknym, niespotykanym głosem. Wychowywała się w małej wiosce Gřta, zamieszkałej przez około 500 osób. Tam dorastała w otoczeniu jedynej w swoim rodzaju natury, a także niezwykłej tradycji i kultury farerskiej. Jej rodzice i dziadkowie zaszczepili w niej miłość do starodawnych pieśni i ludowych ballad. Rodzinne śpiewanie w jej domu było czymś naturalnym.

Serwowana przez Eivør muzyka zmienia się permanentnie. Gra muzykę folkową, ale też jazz, country, klasykę i trip-hopowy rock. Trudno wymienić wszystkie nagrody, które zdobyła artystka. Było ich kilkanaście, a samych nominacji do nich kilkadziesiąt! Jako że mieszkała na Wyspach Owczych, ale też na Islandii i w Danii, wyróżniania była w każdym z tych krajów. "Najlepszy głos damski", "Piosenkarka roku", "Kompozytor roku", "Płyta roku" - to tylko niektóre z wyróżnień, jakie odbierała przez ostatnie piętnaście lat.

Na koncie Eivør jest aż dziesięć płyt. W 2018 roku artystka wraz z Johnem Lunnem stworzyła ścieżkę dźwiękową do serialu "The Last Kingdom", jej piosenka została także wykorzystana w reklamie "Gry o Tron". Eivør zakończyła niedawno pracę nad nową płytą. Premiera długo wyczekiwanego longplaya, zatytułowanego "SEGL" (czyli "żeglowanie"), zaplanowana jest na 18 września. Jako główne inspiracje przy powstawaniu płyty, poza tradycyjnym folkiem i jazzem, artystka wymienia też Leonarda Cohena i Massive Attack.

Koncerty Eivør to niezapomniane, magiczne wręcz przeżycie z pięknym show i wyjątkową muzyką, o czym ponownie będzie można się przekonać już w grudniu. Eivør wystąpi 7 grudnia w B90 w Gdańsku, 8 grudnia w klubie Proxima w Warszawie i 9 grudnia w klubie Akademia we Wrocławiu.