EkoEksperymentarium - oprowadzanie kuratorskie po wystawie Muzeum Miasta Gdyni Gdynia Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

EkoEksperymentarium - oprowadzanie kuratorskie po wystawie

Jak dbać o klimat na co dzień? Trudno jest zmienić nawyki, to żadna tajemnica, dlatego na wystawie EkoEksperymentarium podpowiadamy proste sposoby na to, jak być eko i uprościć swoje życie. Poznajcie ważne dane i proste triki na ograniczanie zasobów i zmniejszenie konsumpcji w Muzeum Miasta Gdyni.

Podczas niedzielnego oprowadzania po wystawie, Joanna Studzińska i Małgorzata Żmijska z Mamy Projekt podpowiedzą jak w salonie szukać sposobów na oszczędzanie energii, w łazience dbać o każdą kroplę wody, w kuchni dzielić się sposobami na gotowanie zero waste, a w sypialni przeglądać rzeczy i zastanawiać się nad tym, dlaczego warto mieć mniej.

Eksperymentujcie i sprawdzajcie, jak Wasze decyzje wpływają na środowisko, którego wszyscy jesteśmy częścią.

Mamy Projekt to kolektyw kuratorsko-realizatorski. Tworzy angażujące projekty edukacyjne o tematyce społecznej a przede wszystkim o klimacie. W ciągu ostatnich lat zrealizowali 5 wystaw z serii NIEMAPA, czterokrotnie prezentowaną Przytul Polskę, wystawę czasową Przeciek o ochronie wód i dwukrotnie (jak dotąd) EkoEksperymentarium. W ramach kolektywu powstaje też seria kreatywnych przewodników pt. NIEMAPA oraz projekty z zakresu edukacji klimatycznej, m.in. portal EkoEksperymentarium.pl z grami dla dzieci. Kolektyw działa w multidyscyplinarnych zespołach, przy współpracy wielu partnerów i ekspertów, dzięki czemu nawet o trudnych i złożonych sprawach potrafi opowiedzieć w jasnym i prostym językiem. EkoEksperymentarium powstało po to, żeby w praktyczny i pozytywny sposób przekonywać do wprowadzania niewielkich uproszczeń w codziennym życiu przynoszących korzyści nam i planecie zgodnie z wiarą, że małymi krokami można wprowadzać wielkie zmiany.

Prowadzenie: Joanna Studzińska Mamy Projekt i Małgorzata Żmijska Mamy Projekt

Limit miejsc: 50 osób

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    10 zł
  • Bilet ulgowy
    5 zł
Oprowadzanie jest wliczone w cenę biletu do Muzeum (normalny: 10 zł, ulgowy: 5 zł, rodzinny: 15 zł, dzieci do lat 7: wstęp bezpłatny)