Ekologia i natura austriackiego wina Gdański Teatr Szekspirowski Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Ekologia i natura austriackiego wina

Wydarzenie w ramach

Zapraszamy na spotkanie i degustację pt. EKOLOGIA I NATURA AUSTRIACKIEGO WINA, która odbywa się w ramach Tygodnia Austriackiego w Teatrze Szekspirowskim.

29 maja - 31 grudnia 2021, g. 11:00, 12:30, 14:00

w każdą niedzielę (do 26.06.2022), g. 13:30 - 17:30

Sopot,
Spotkanie dotyczące Austriackich tradycji winiarskich, połączone z degustacją przygotowała firma Zielone Butelki - importer i dystrybutor win organicznych i biodynamicznych.

Przedstawiciele firmy opowiedzą o ekologicznych metodach wytwarzania tego szlachetnego trunku i o tym, czym jest wino organiczne. Zaprezentują sprowadzane przez siebie wina ekologiczne - także wegańskie i wina bez siarczynów - m. in.: z dwóch austriackich winnic: Weingut Bauer i Weingut Haider.

Winnica Christopha Bauera dostarcza organiczne wina rzemieślnicze o wyraźnej różnorodności i charakterze każdego rocznika. Winnica, znajdująca się w Pulkautal w regionie Weinviertel przy granicy z Czechami, obejmuje ok. 20 hektarów winorośli szczepów białych (Welschriesling, Grüner Veltliner, Grauer Burgunder) oraz czerwonych (Zweigelt, Pinot Noir).

Winnica Haider znajduje się w najbardziej nasłonecznionym regionie Austrii, nad jeziorem Nezyderskim, gdzie od czterech pokoleń rodzina Haiderów produkuje wina najwyższej jakości (Siebenmahd, Weissee, Hofacker i Neubruch), certyfikowane organicznie oraz biodynamicznie.

Czytaj także