Ekstremalny Rajd na Orientację Harpagan-56 Kwidzyn Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Największe upały już zdecydowanie za nami, dni stają się coraz krótsze - to nieuchronne znaki, że nadchodzi jesień. Nie oznacza to koniec aktywności na świeżym powietrzu, a wręcz przeciwnie! Październik minie pod znakiem Harpagana! 56. edycja Ekstremalnego Rajdu na Orientację Harpagan odbędzie się w dniach 19-21 października 2018 organizator zaprasza do Miasta Kwidzyn. Do tej gościnnej miejscowości rajd zawita dokładnie po 5 latach. Ciekawe, dobrze przygotowane trasy piesze i rowerowe, atrakcyjne tereny wokół Kwidzyna i nadwiślańskie krajobrazy to przepis na jesienną edycję kultowego Harpagana. Sprawdź się i pokonaj własne słabości!

Relacja z imprezy

Wędrówka po Lesie Szpęgawskim

paź 26

sobota, g. 10:00 - 16:30

Owidz, Parking przy Grodzisku...

XXV Harce Prezesa

gru 20-21

piątek - sobota, g. 18:00 - 10:00

Gdańsk, Kiełpino Górne
Rajd to nie tylko ekstremalne dystanse - dla miłośników krótszych dystansów organizator przygotował kilka ciekawych propozycji. Jak co pół roku na uczestników czeka kilka nowości i udogodnień. Jedno jest pewne - bawić się świetnie będą zarówno rodziny z dziećmi, osoby początkujące, jak i doświadczeni piechurzy, biegacze i rowerzyści.

Cele Rajdu:

-sprawdzenie granic własnej wytrzymałości i odporności psychicznej,
-wyłonienie osób godnych miana Harpagana w marszu i rowerowej jeździe na orientację,
-popularyzacja imprez na orientację, jako doskonałej formy niekonwencjonalnego wypoczynku,
-upowszechnienie kultury fizycznej i sportu,
-wymiana doświadczeń przez sympatyków imprez na orientację,
-praktyczne potwierdzenie własnych umiejętności w posługiwaniu się mapą i kompasem,
-ukazanie uczestnikom piękna Ziemi Pomorskiej.

Termin i miejsce:

Rajd odbędzie się w dniach 19-21 października 2018 r. w Kwidzynie.
Baza znajdować się będzie w Szkole Podstawowej nr 6 w Kwidzynie.

Trasy Rajdowe:

W zeszłym roku na Rajdzie zwiększona została liczba punktów kontrolnych, co zdecydowanie urozmaiciło rywalizację. Smaczku dodaje dowolna kolejność potwierdzania punktów kontrolnych - to Ty decydujesz jak pokonasz trasę. Coraz większym zainteresowaniem cieszy się klasyfikacja firmowa - do rywalizacji stają pracownicy firm z Trójmiasta i z Polski, niezależnie od wieku i umiejętności. Zapraszamy do przetestowania się wraz z kolegami z biura!

-Trasa Piesza 10 km (TP10) Harpuś: 10 km w 5 godzin, charakterystyka trasy: 1 pętla 10 km, kolejność potwierdzania PK obowiązkowa - trasa idealna dla rodzin z mały dziećmi, młodzieży i osób początkujących (przed startem można wziąć udział w szkoleniu przeprowadzanym przez organizatorów).
Trasa Piesza 25 km (TP25): 25 km w 8 godzin, charakterystyka trasy: 1 pętla 25 km, kolejność potwierdzania PK dowolna - scorelauf, obowiązuje punktacja dodatnio-ujemna (wagowa).
- Trasa Piesza 50 km (TP50): 50 km w 12 godzin, charakterystyka trasy: 1 pętla 50 km, kolejność potwierdzania PK dowolna - scorelauf, obowiązuje punktacja dodatnio-ujemna (wagowa).
- Trasa Piesza 100 km (TP100): 100 km w 24 godziny, charakterystyka trasy: 2 pętle po 50 km, kolejność potwierdzania PK obowiązkowa. Uczestnicy, którzy ukończą całą trasę otrzymują tytuł Harpagana.
-Trasa Rowerowa 20 km (TR20) Harpuś: Nowość w tej edycji! 20 km w 4 godziny, charakterystyka trasy: 20 km, kolejność potwierdzania PK dowolna - scorelauf. Trasa idealna dla rodzin z mały dziećmi, młodzieży i osób początkujących (przed startem można wziąć udział w szkoleniu przeprowadzanym przez organizatorów).
-Trasa Rowerowa 50 km (TR50): 50 km w 6 godzin, charakterystyka trasy: 50 km, kolejność potwierdzania PK dowolna - scorelauf, obowiązuje punktacja dodatnio-ujemna (wagowa).
-Trasa Rowerowa 100 km (TR100): 100 km w 9 godzin, charakterystyka trasy: 100 km, kolejność potwierdzania PK dowolna - scorelauf, obowiązuje punktacja dodatnio-ujemna (wagowa).
-Trasa Rowerowa 200 km (TR200): 200 km w 12 godzin, charakterystyka trasy: 200 km, kolejność potwierdzania PK dowolna - scorelauf, obowiązuje punktacja dodatnio-ujemna (wagowa). Uczestnicy, którzy ukończą całą trasę otrzymują tytuł Harpagana.
-Trasa Mieszana (TM150): 50 km pieszo + 100 km rowerem w 18 godzin, charakterystyka trasy 1 pętla 50 km pieszo - kolejność potwierdzania PK dowolna - scorelauf narastający, następnie 100 km rowerem - kolejność potwierdzania PK dowolna - scorelauf. Obowiązuje punktacja dodatnio-ujemna (wagowa). Uczestnicy, którzy ukończą całą trasę otrzymują tytuł Harpagana.

Na wszystkich trasach:

-klasyfikacja indywidualna z podziałem na płeć K- kobiety, M- mężczyźni,
- kolorowe, zaktualizowane mapy,
-każdy uczestnik otrzymuje imienny numer startowy,
- punkty odżywcze z bufetem na trasie,
- obsługa medyczna w terenie i w bazie,
- opieka organizatorów - od odebrania pakietu startowego, przez prowadzenie relacji Live, obsługi fotograficzne po przywitanie na mecie i wręczenie nagród,
- medale i dyplomy pamiątkowe na mecie dla każdego,
-dozwolone jest poruszanie się po trasie w grupach,
- możliwość punktowania w klasyfikacji firmowej,
- losowanie atrakcyjnych nagród na zakończeniu Rajdu, ufundowanych m.in. przez firmę GARMIN
- wiele innych atrakcji i konkursów znajdziesz na stronie i profilu facebook Harpagana

Opłaty startowe:Opłatę startową należy przesłać przelewem bankowym na konto:
Pomorski Klub Orientacji Harpagan, ul Ogarna 72, 80-826 Gdańsk.
BZ WBK I/O Gdańsk 62 1090 1098 0000 0001 0362 6857
W tytule przelewu należy wpisać: "H56 + ID ... (identyfikator/y z formularza zgłoszeniowego) + nazwisko/a osoby/osób, za które jest wysłana opłata startowa + dodatki (koszulka)"

Zgłoś się na 56. edycję Harpagana!
Pełen regulamin i program rajdu
Nowinki, atrakcje i konkursy znajdziesz tutaj!

Zobacz naszą wideo relację ostatniej jesiennej edycji Harpagana:


Organizator

Pomorski Klub Orientacji Harpagan z siedzibą w Gdańsku,
ul. Ogarna 72, 80-826 Gdańsk,
tel. +48-606-210-024;
e-mail: harpagan@harpagan.pl
WWW: Harpagan
Profil Facebook

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    200 zł
  • Bilet ulgowy
    29-50 zł
Opłatę startową należy przesłać przelewem bankowym na konto:

Pomorski Klub Orientacji Harpagan, ul Ogarna 72, 80-826 Gdańsk.
BZ WBK I/O Gdańsk 62 1090 1098 0000 0001 0362 6857
W tytule przelewu należy wpisać: "H56 + ID ... (identyfikator/y z formularza zgłoszeniowego) + nazwisko/a osoby/osób, za które jest wysłana opłata startowa + dodatki (koszulka)"

Czytaj także