stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Zapraszamy na drugą odsłonę festiwalu Electric Forest II

sie'25 15-16

piątek - sobota

bilety 199 - 299 zł
Kup bilet
sie'25 22-25

piątek - poniedziałek

start: ogród Willi FSC

festiwal muzyczny - koncerty w Trójmieście


18.10 SOBOTA, start godzina 19:00

AKPATOK,
THROUGH THE SPRUCE GATE INTO THE SNOWY FOREST


AKPATOK to elektroakustyczny projekt Dawida Adrjanczyka, w ramach którego poszerza on dotychczasowe działania na polu minimalizmu, eksperymentu i muzyki improwizowanej. Medytacyjne kompozycje Akpatok, powstające przy użyciu preparowanej gitary, elektroniki, taśm oraz instrumentów akustycznych, stanowią wynik muzycznych i duchowych poszukiwań artysty, osobisty zapis doświadczenia Natury, odosobnienia i kontemplacji.

THROUGH THE SPRUCE GATE INTO THE SNOWY FOREST to długie, wielowarstwowe kompozycje, wynikające z poszukiwań dźwiękowego bezruchu, medytacyjnej harmonii i ciszy, tak istotnego elementu sonosfery Natury.

facebook.com/akpatokensemble

FLORA QUARTET
Małogarzata Wawro - wizualizacje
Tomek Stawiecki - klarnet
Piotr Janiec - tuba
Marcin Dymiter - elektronika, obiekty

Projekt audiowizualny. To pierwsze spotkanie diaskopowe wizualizacje, elektroniki, field recordingu z brzmieniem muzyków z sejneńskiej orkiestry klezmerkskiej i Sztetl. Punktem wyjścia jest obserwacja form i kształtów, kolorów i dźwięków. Na przecięciu tych elementów zagra flora quartet. Premierowy koncert.

Małgorzata Wawro - artystycznie, wizualnie i sentymentalnie związana z zespołem Jak zwał tak zwał, we współpracy z Andrzejem Kędzierskim tworzy i realizuje projekty audiowizualne, organizuje koncerty i przedsięwzięcia artystyczne. Od lat grzeszy inicjowaniem nietypowych wydarzeń muzyczno wizualnych, które sprzyjają budowaniu postawy otwartości i tolerancji wśród odbiorców. Ostrzeżenie: tworzone przez nią obrazy, odciągają oko od ucha.

Tomek Stawiecki - klarnecista i saksofonista. Pochodzący z Sejn, związany z ośrodkiem "Pogranicze - Sztuk, Kultur, Narodów". Uczestniczy w wieloletnim projekcie "Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego". Członek zespołu "Sztetl"eksplorującym archaiczne i niegrane współcześnie utwory mistrzów tradycyjnej muzyki klezmerskiej. Uczestnik projektu "Banda Dzeta". Muzyk ukształtowany w odmienny sposób niż to się przyjęło. Bez szkoły muzycznej, ale po wielu spotkaniach, lekcjach i warsztatach z wybitnymi muzykami z Polski i Świata - m.in.: David Krakauer, Christian Dawid, Wacław Zimpel, Mikołaj Trzaska, Paul Brody, Frank London, Marcin Masecki czy Raphael Rogiński.

Piotr Janiec - tubista. Współpracuje z Ośrodkiem Pogranicze "Sztuk, Kultur, Narodów", gdzie rozpoczął naukę gry na tubie. Związany z muzyką klezmerską gra i koncertuje w Polsce i poza granicami. Członek Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez Paul'a Brody'ego, Frank'a London'a, Steve'a Swell'a, David'a Krakauera, Mikołaja Trzaski. Od 2008 związany z warszawską sceną muzyczną. Obecnie koncertuje wraz Trifonidis Orchestra, Trifonidis Free Orchestra, Frozen Bird, Muzyka Miejsca, Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. Współpracuje z muzykami takimi jak Maciek Bielawski, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Raphael Rogiński, Michał Górczyński, Jerzy Mazzoll, Piotr Zabrodzki, Tomasz Duda, Paweł Szpura, Paweł Miśkiewicz, Radek Duda, Wojtek Traczyk, Ray Dickaty, Kamil Szuszkiewicz.

pl-pl.facebook.com/pages/Sztetl/131674246851013?sk=info
jazzarium.pl/przeczytaj/relacje/prawdziwie-klezmerska-orkiestra-teatru-sejneńskiego

Marcin Dymiter
Emiter porusza się w obszarze elektroniki, muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli, wystaw i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Producent muzyczny. Słuchacz i uczestnik muzycznych warsztatów w kraju i zagranicą m.in. warsztaty Le Quan Ninha, Andrew Sharpleya, Johna Butchera, Robina Minarda.

Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011) i Fundacji Wyszehradzkiej (2012). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

www.emiter.org


19.10 NIEDZIELA, start godzina 18:00

Mananasoko
to Maciej Wojnicki wykonujący miłe, brudne i improwizowane kompozycje przy pomocy małych, ręcznie robionych instrumentów muzycznych.

docs.google.com/document/d/1uKNsgo21PQ9WznQecoqgu9dQ7PC0EuZWglLbEEsDgmA/edit?usp=sharing
mananasoko.bandcamp.com/
www.o.bzzz.net

Columbus Duo | Premiera płyty Columbus Duo"Expositions"

Ciąg dalszy podróży członków dawnego THING ku minimalizmowi. Od 2002 roku zespół funkcjonuje już jako duet na bas i gitarę, sporadycznie wspomagane głosem i komputerem. Rytm coraz bardziej zdecydowanie ustępuje miejsca melodii, a zgiełk - ciszy. Oddech jest coraz powolniejszy, a na sopockim strychu pojawiają się duchy z południa Francji. COLUMBUS DUO to nieśpieszny bieg dźwiękowych opowieści przyprawiony morskim wiatrem i telewizyjnym szumem.

deadsailor.net/records.html/id/13
www.popupmusic.pl/no/45/recenzje/2301/columbus-duo-expositions


WSTĘP
10zł jeden dzień
15zł dwa dni


więcej informacji na www.facebook.com/willaFSC