Elektronika w IKM: nowa płyta emitera oraz prapremiera duetu emiter/ Marcin Rychlicki.
Marcin Dymiter to artysta poruszający się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Razem z perkusistą Mateuszem Rychlickim (Dynasonic, Kristen, Resina) zagrają 13 października o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej.
muzyka elektroniczna - koncerty w Trójmieście
13 października emiter zagra w Instytucie Kultury Miejskiej materiał z najnowszej płyty "Five tracks from a single source". Drugim muzycznym wydarzeniem wieczoru będzie prapremiera utworów stworzonych razem z Mateuszem Rychlickim, perkusistą od ponad 20 lat obecnym na polskiej scenie niezależnej grającym m.in. z Dynasonic, Kristen, Resiną.
-
W Miejscu Projektów Zachęty w Warszawie, odbyła się wystawa dwóch artystek - Yael Frank i Magdaleny Franczak pt. Lód topnieje Pani Frankczak. Przygotowałem wtedy ścieżkę dźwiękową do pracy Magdaleny Franczak. Po kilku latach, przeglądając dźwiękowe archiwa, znalazłem utwór z wystawy, a także osobne tracki, z których powstał. Zacząłem słuchać ich jak osobnych utworów. Okazało się, że to dobry początek do dalszej dźwiękowej podróży. Pomyślałem, żeby nawiązać do pojedynczych tracków i na ich podstawie nagrać nową muzykę. Tak powstał mój najnowszy album "Five tracks from a single source" - opowiada
Marcin Dymiter.
Biogramy artystów:
Marcin Dymiter porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Gra w projektach: emiter, niski szum, ZEMITER, MAPA oraz innych, efemerycznych formacjach. Niezależny kurator związany z festiwalami: Control Room (Gdańsk), Wydźwięki/Resonances (Galeria El, Elbląg), mikro_makro (Słupsk, Flensburg). Jest pomysłodawcą i kuratorem - wspólnie z Marcinem Barskim - projektu "Polish Soundscapes", pierwszej polskiej wystawy prezentującej zjawisko field recordingu, oraz współtwórcą Instytutu Pejzażu Dźwiękowego.
Mateusz Rychlicki, perkusista, od ponad 20 lat obecny na polskiej scenie niezależnej. Zaczynał na scenie hard core/punk w zespole Rangers. Później przez wiele lat był członkiem, uznanego, alternatywnego zespołu Kristen, który z kolei eksplorował brzmienia avant - rockowe. Brał udział w nagraniu kultowej płyty Kilof, Budynia, czyli Jacka Szymkiewicza, lidera zespołu Pogodno. Był też członkiem jego koncertowego składu. W 2016 roku, razem z Błażejem Królem i Iwoną Król założył zespół Kobieta z Wydm, z którym nagrał płytę Bental (Thin Man Records, 2017). Od 2018 roku zainicjował powstanie tria DYNASONIC. Zespół nagrał trzy płyty, dla takich wydawnictw, jak Gusstaff Records, czy Instant Classic. Obecnie w przygotowaniu jest kolejna płyta zespołu. Regularnie współpracuje z wiolonczelistką Resiną (Karolina Rec), bierze udział w nagrywaniu płyt (Traces, Speechless Fat Cat Records - 130701 Records), oraz jest częścią jej koncertowego składu. Ma także na koncie nagrania z takimi twórcami jak BNNT, Marszałek czy 1988.