stat
Impreza już się odbyła

Zbieracz - Elvin Flamingo będzie ostatnim gościem cyklu Sztuka Stosowana Społecznie, Uniwersytetu Krytycznego. Z trójmiejskim artystą o autentyczności jego poszukiwań porozmawia Hubert Bilewicz we wtorek, 28 maja o godz. 19, w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35 w Gdańsku).

Jarosław Czarnecki (Elvin Flamingo) porusza się po wielu obszarach sztuki - jest zarówno grafikiem, muzykiem, artystą multimedialnymi reżyserem. Tym, co pociąga go najbardziej w poszukiwaniach są: autentyczność, zgrzyty w spójnej rzeczywistości, przenikające się wzajemnie prawda i fałsz.
Na spotkaniu artyście będzie towarzyszyć Grzegorz Klaman.

Praca "Dwaj ludzie z napisem Sopot" jest nawiązaniem do legendarnej etiudy Polańskiego z 1958 roku "Dwaj ludzie z szafą", a jej głównym elementem jest oryginalny dworcowy napis "Sopot", który dzięki inicjatywie i staraniom artysty uniknął zezłomowania. Napis "Sopot", funkcjonujący od momentu jego ocalenia jako dzieło sztuki ready-made, ma już swoją nową historię: po raz pierwszy został wystawiony jako instalacja na Biennale Sztuki w Gdańsku gdzie jednogłośną decyzją jury zdobył główną nagrodę GRAND PRIX, następnie w zmienionej formie wystawiony został na festiwalu filmowym jako film który nie został zrealizowany, i ostatecznie w IS Wyspa pod zmienionym tytułem "Epizod sopocki" został porzucony i niepilnowany na klatce schodowej Instytutu. To właśnie tam dwoje nieznanych mężczyzn podjęło nieudaną próbę jego kradzieży.

Informacje ze strony artysty https://www.elvinflamingo.com/

Zapraszamy na ostatnią w tym semestrze odsłonę Sztuk Stosowanych Społecznie tym razem z Jarosławem Czarneckim (Elvinem Flamingo) i Grzegorzem Klamanem w cyklu Uniwersytetu Krytycznego prowadzonego przez Huberta Bilewicza. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 28 maja o godz. 19.00 w Świetlicy Krytyki Politycznej w Trójmieście (ul. Nowe Ogrody 35, II p., Gdańsk). WSTĘP WOLNY.

Elvin Flamingo, właściwe Jarosław Czarnecki - polski artysta multimedialny. Od 2012 roku wykładowca w katedrze Intermediów ASP w Gdańsku. Zdobył Gold Remi w USA w roku 2009 oraz Grand Prix na Biennale w Gdańsku w roku 2012. Obecnie robi doktorat w pracowni transdyscyplinarnej prof. Grzegorza Klamana na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Hubert Bilewicz - historyk sztuki, nauczyciel akademicki. Pracuje na Uniwersytecie Gdańskim. Zajmuje się historią sztuki nowoczesnej, architektury i dizajnu oraz gender studies. Autor wielu artykułów naukowych, redaktor książki oraz współautor podręcznika sztuki.