Enchanted Hunters Teatr Atelier Sopot Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Enchanted Hunters Opinie (5)

pop
Konkurs zakończył się Sprawdź zwycięzców

Zapraszamy 23 lutego na koncert zespołu Enchanted Hunters, duetu znakomitych songwriterek Małgorzaty Penkalli i Magdaleny Gajdzicy.

gru 14

wtorek, g. 19:00

Gdynia,
lut 6

niedziela, g. 17:00, 20:00

W 2012 r. zespół wydał swój debiut, zjawiskową Peorię, o charakterystycznej gęstej fakturze, nietypowych wokalnych harmoniach i pięknych melodiach. Po wydaniu Enchanted Hunters zaczęły grać koncerty w Polsce (np. festiwale OFF czy Opener) i za granicą (Niemcy,
Holandia, Islandia, Estonia, Ukraina). W 2015 r. zespół zarejestrował kilka utworów na specjalnej sesji KEXP.

pop - koncerty w Trójmieście


W 2015 r. Enchanted Hunters otrzymały prestiżową nagrodę dla twórców muzyki filmowej Grand Prix Komeda na Festiwalu Filmowym im. Krzysztofa Komedy za muzykę do filmu Małe Stłuczki. W tym samym roku cztery piosenki z soundtracku do filmu ukazały się na Little Crushes EP.

Przez ostatni czas Enchanted Hunters pracowały nad materiałem w zupełnie nowej synth popowej stylistyce, po raz pierwszy pisząc utwory w języku polskim. Latem 2018 Penkalla i Gajdzica ukończyły nagrywanie 10 utworów, które wyprodukowały wspólnie z Mateuszem Dankiem. Za miks płyty odpowiada Michał Kupicz (m.in. Król, Młynarski/Masecki).

Album zatytułowany Dwunasty dom ukazał się 7 listopada 2019 nakładem Latarnia Records, a promują go single Plan Działania i Pretekst.

Mimo zupełnie nowego podejścia do brzmienia, w nowych utworach wciąż słychać charakterystyczne dla Enchanted Hunters zamiłowanie do ekwilibrystycznej polifonii, wyrafinowanych harmonii, i nieoczywistej struktury utworów, wszystko to w ramach chwytliwego i wciągającego popu, często odwołującego się do złotego brzmienia lat 80.

Czytaj także