European Team Speedway Championship Final A Stadion żużlowy im. Z. Podleckiego Gdańsk Sprawdź!
stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

European Team Speedway Championship Final A Opinie (10)

W sobotę, 15 kwietnia o 14.00, na torze w Gdańsku odbędzie się Finał A European Team Speedway Championship z udziałem reprezentacji Francji, Łotwy, Szwecji oraz Polski. Równie ciekawie zapowiada się Final B w Pardubicach, gdzie zaprezentują się reprezentacje: Czech, Danii, Wielkiej Brytanii i Ukrainy. Awans do Wielkiego Finału Drużynowych Mistrzostw Europy (22 kwietnia w niemieckim mieście Stralsund) uzyskają zwycięzcy zawodów w Polsce i Czechach, a także drużyna z drugich miejsc - z lepszym dorobkiem punktowym. Gospodarze - Niemcy - mają miejsce w rozgrywce o medale z urzędu.

Zawody w Gdańsku odbędą się o godzinie 14.00 na Stadionie im. Zbigniewa Podleckiego. Żużlowcy prowadzeni przez trenera Rafała Dobruckiego przystąpią do rywalizacji jako faworyci, ale patrząc na składy pozostałych drużyn, Polacy podczas European Team Speedway Championship Final A nie będą mieć łatwego zadania.

- Zawsze trzeba mieć szacunek do przeciwników i nie pozwalamy sobie na żadną nonszalancję. Zawodników mamy bardzo dobrych, można powiedzieć, że mieszankę doświadczenia z młodością. Liczę, że zawody w Gdańsku przebrniemy z dobrym skutkiem i będziemy mieli szansę walczyć o zwycięstwo w Stralsund. Mamy skład, który może dużo zdziałać - mówi Rafał Dobrucki, trener Reprezentacji Polski.

Na papierze najgroźniejszym przeciwnikiem Biało-Czerwonych wydają się być Szwedzi. Ale także Łotysze oraz Francuzi mogą zabrać sporo punktów. W Gdańsku na pewno będzie ciekawie.

Składy drużyn:

SZWECJA

1. Fredrik Lindgren
2. Antonio Lindbäck
3. Jacob Thorssell
4. Oliver Berntzon
17. Philip Hellström-Bängs (U-21)
Menedżer: Morgan Andersson

ŁOTWA
5. Andzejs Lebedevs
6. Jevgenijs Kostigovs
7. Daniils Kolodinskis
8. Olegs Mihailovs
18. Francis Gusts (U-21)
Menedżer: Vladimirs Ribnikovs

POLSKA
9. Szymon Woźniak
10. Jakub Miśkowiak
11. Jarosław Hampel
12. Dominik Kubera
19. Wiktor Przyjemski (U-21)
Menedżer: Rafał Dobrucki

FRANCJA
13. David Bellego
14. Dimitri Berge
15. Mathieu Tresarrieu
16. Steven Goret
20. Mathias Tresarrieu (U-21)
Menedżer: Laurent Sambarrey

Informacja o biletach

  • Bilet normalny
    40 - 300 zł
  • Bilet ulgowy
    30 - 45 zł
Ceny biletów na zawody w Gdańsku
VIP - 300 zł - w cenie wysokiej klasy catering (napoje alkoholowe i niealkoholowe, dania ciepłe i zimne, przekąski, desery), miejsce parkingowe, miejsce siedzące na Trybunie Głównej, program zawodów, zestaw upominków, możliwość przebywania w parku maszyn do 1 godziny przed rozpoczęciem zawodów)

Trybuna Główna
Normalne - 60 zł
Ulgowe - 45 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 8-18 lat – na podstawie legitymacji).

Pozostałe Sektory
Normalne - 40 zł
Ulgowe - 30 zł (dla emerytów i rencistów, a także dzieci i młodzieży szkolnej w wieku 8-18 lat – na podstawie legitymacji).

Dzieci do lat 7 włącznie - wstęp bezpłatny wraz z pełnoletnim opiekunem

Sprzedaż wejściówek prowadzona jest także w wybranych punktach stacjonarnych na terenie całego kraju. Ich lista do znalezienia TUTAJ. W dniu zawodów, od godziny 11.00, bilety i programy będą dostępne także w stadionowych kasach. Bramy stadionu zostaną otwarte o 13.00. Bilety obowiązują zarówno w wersji papierowej jak i elektronicznej (na urządzeniu mobilnym).