stat
Impreza już się odbyła
PATRONAT

Wydarzenie w ramach

sty 17

piątek, g. 18:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
sty 18-19

sobota - niedziela, g. 12:00

Gdańsk,
Wstęp wolny
Europejski Festyn Morski jest wspólnym przedsięwzięciem Urzędu Miejskiego w Gdańsku i Centralnego Muzeum Morskiego w ramach unijnego projektu SeaSide. To impreza plenerowa, która ma charakter otwarty z konkursami dla publiczności i darmowym przejazdem promem Motława.

Godziny otwarcia muzeum:
- 20 maja piątek 10.00-18.00 - festyn na nabrzeżu od godziny 12.00
- 21 maja sobota 10.00-18.00 - festyn 10.00 -18.00
- 22 maja niedziela 10.00-18.00 - festyn 10.00-18.00

Atrakcje festynu:
- Budowa tradycyjnej łodzi drewnianej - pokaz budowy łodzi, która została zapoczątkowana w zeszłych latach w Rostoku a w Gdańsku będzie kontynuowana.
- Splatanie liny - rozstawione zostanie urządzenie, za pomocą którego każdy uczestnik będzie w stanie spleść tradycyjną linę używaną w żeglarstwie.
- Szycie żagli tradycyjnych - żagle będą wykonywane z tradycyjnych materiałów a zszywane będą maszynowo i ręcznie.
- Budowa żaglówki typu KON - otwarty warsztat, w którym pracować będzie ekipa szkutników oraz osoba koordynująca ich pracę. Otwarte dla widzów - każdy z uczestników będzie mógł podjąć proste prace przy budowie żaglówki.
- Wystawa gotowych drewnianych jednostek sportowo- rekreacyjnych - na nabrzeżu zostaną umieszczone: kanadyjka, kajak morski, wiosłówka mała, kajak rekreacyjny a w gdańskiej Marinie odbywać się będzie instruktarz dotyczący eksploatacji i wykorzystania wyżej wymienionych łodzi na wodzie. W jednym z pomieszczeń CMM prezentowany będzie także film przedstawiający gotowe - złożone już jednostki pływające.
- Stanowisko, gdzie będzie możliwość wypalenia imienia uczestnika na kawałku drewna
- Stanowisko, gdzie będzie możliwość zrobienia zdjęcia uczestnika na tle monidła tematycznego i przystawienia pieczęci z logo i hasłem imprezy
- Malujemy obraz czyli zajęcia plastyczne dla dzieci - warsztaty odbywać się będą na nabrzeżu. Zajęcia polegać będą na kopiowaniu fragmentu obrazu z kolekcji muzeum, który zostanie wydrukowany w dużym formacie na elewacji spichlerza MIEDŹ. Obraz zostanie podzielony na mniejsze pola wielkości kartki A4. Prace będzie można wykonać kredkami, farbami lub pastelami. lub umocowanym na stelażu. Dzięki kopiowaniu obrazu marynistycznego uczestnicy zostaną zachęceni do odwiedzenia naszej Galerii Morskiej.
- Program dla rodzin pt. "Życie na statku i okręcie" - zajęcia, podczas których można się będzie dowiedzieć, jak walczono i jak spędzano czas wolny od pracy na statkach i okrętach w XVII i XVIII wieku, a także jakie zwyczaje i przesądy cechowały ówczesnych marynarzy - zajęcia wokół ekspozycji w Spichlerzach, karty zadań dla dzieci. Program w budynku -  3 spotkania w ciągu dnia o umówionych godzinach.
- Stanowisko archeologiczne - skrzynia z piaskiem i zabytkami na nabrzeżu.
- Spotkanie z nurkiem na SOŁDKU - pokaz (co godzinę od 12.00) sprzętu nurkowego i opowieści o pracach podwodnych (ładownia).  
- Bicie pamiątkowej monety z certyfikatem na nabrzeżu.

EUROPEJSKI FESTYN MORSKI - zapraszamy do udziału w KONKURSIE

Aby wziąć udział w konkursie i wygrać jedną z nagród, przygotowanych przez organizatorów oraz patronów Europejskiego Festynu Morskiego, wystarczy wykonać zadanie konkursowe i podczas trwania imprezy wziąć udział w losowaniu nagród!

Zadanie konkursowe polega na rozwiązaniu zagadki, której treść znajdą Państwo na stronie www.facebook.com/SeaSideGdanskTreść zagadki mogą Państwo również otrzymać podczas trwania imprezy, wystarczy zgłosić się do naszego konferansjera lub do stoiska organizatorów. Każda osoba, która udzieli właściwej odpowiedzi, weźmie udział w losowaniu nagród!

Główne nagrody w konkursie to 3 dwuosobowe zaproszenia na rejs szybką łodzią motorową typu RIB po Zatoce Gdańskiej! Każdego dnia trwania Festynu będzie możliwość wylosowania jednego zaproszenia. Poza tym wiele nagród dodatkowych, każdy wróci do domu z pamiątką z Festynu!

Szczegółowe informacje oraz program imprezy na stronie www.facebook.com/SeaSideGdansk



Program festynu:

PIĄTEK 20.05.2011

FESTYN: Od 12.00 do 18.00 impreza plenerowa na nabrzeżu, charakter otwarty, konkursy dla publiczności

GODZINY OTWARCIA MUZEUM (Spichlerze i Sołdek): od 10.00 do 18.00
wstęp wolny dla uczestników konferencji za okazaniem identyfikatorów, pozostali zwiedzający wejście do Muzeum na podstawie biletów

PROM: od godziny 8.30 do 18.00
darmowy przejazd promem Motława dla wszystkich

SOBOTA 21.05.2011

FESTYN: Od 10.00 do 18.00 impreza plenerowa na nabrzeżu, charakter otwarty, konkursy dla publiczności

GODZINY OTWARCIA MUZEUM (Spichlerze i Sołdek): od 10.00 do 18.00
wstęp wolny dla wszystkich

PROM: od godziny 10.00 do 18.00
darmowy przejazd promem Motława dla wszystkich

NIEDZIELA 22.05.2011

FESTYN: Od 10.00 do 18.00 impreza plenerowa na nabrzeżu, charakter otwarty, konkursy dla publiczności

GODZINY OTWARCIA MUZEUM (Spichlerze i Sołdek): od 10.00 do 18.00
wstęp wolny dla wszystkich

PROM: od godziny 10.00 do 18.00
darmowy przejazd promem Motława dla wszystkich

PROGRAM EUROPEJSKIEGO FESTYNU MORSKIEGO:

1. Budowa tradycyjnej łodzi drewnianej

Pokaz budowy łodzi, która została zapoczątkowana w zeszłych latach w Rostoku a w Gdańsku będzie kontynuowana.

2. Splatanie liny - rozstawione zostanie urządzenie, za pomocą którego każdy uczestnik będzie w stanie spleść tradycyjną linę używaną w żeglarstwie.

3. Szycie żagli tradycyjnych - kolejna atrakcja przybliżająca prace związane z żeglarstwem. Żagle będą wykonywane z tradycyjnych materiałów a zszywane będą za zarówno maszynowo jaki i ręcznie.

4. Budowa żaglówki typu KON - warsztaty szkutnicze

Otwarty warsztat, w którym pracować będzie ekipa szkutników oraz osoba koordynująca ich pracę. Otwarte dla widzów - każdy z uczestników będzie mógł podjąć proste prace przy budowie żaglówki.

5. Wystawa gotowych drewnianych jednostek sportowo- rekreacyjnych

Na nabrzeżu zostaną umieszczone: kanadyjka, kajak morski, wiosłówka mała, kajak rekreacyjny, natomiast w Gdańskiej Marinie odbywać się będzie instruktarz dotyczący eksploatacji i wykorzystania wyżej wymienionych łodzi na wodzie. W jednym z pomieszczeń CMM prezentowany będzie także film przedstawiający gotowe - złożone już jednostki pływające.

6. Stanowisko, gdzie będzie możliwość wypalenia imienia uczestnika na kawałku drewna

7. Stanowisko, gdzie będzie możliwość zrobienia zdjęcia uczestnika na tle monidła tematycznego i przystawienia pieczęci z logo i hasłem imprezy

8. Wielkie malowanie "Bitwy pod Oliwą" - zajęcia plastyczne dla dzieci
Warsztaty odbywać się będą na nabrzeżu. Zajęcia polegać będą na kopiowaniu fragmentu obrazu z kolekcji Muzeum, który zostanie wydrukowany w dużym formacie na elewacji spichlerza MIEDŹ. Obraz zostanie podzielony na mniejsze pola wielkości kartki A4. Prace będzie można wykonać kredkami, farbami lub pastelami. lub umocowanym na stelażu. Dzięki kopiowaniu obrazu marynistycznego uczestnicy zostaną zachęceni do odwiedzenia naszej Galerii Morskiej.

9. Program dla rodzin pt. "Życie na statku i okręcie"
Sobota i niedziela - godziny: 11.00, 13.00, 15.00

Zajęcia, podczas których można się będzie dowiedzieć, jak walczono i jak spędzano czas wolny od pracy na statkach i okrętach w XVII i XVIII wieku, a także jakie zwyczaje i przesądy cechowały ówczesnych marynarzy - zajęcia wokół ekspozycji w Spichlerzach, karty zadań dla dzieci. Program w budynku -  3 spotkania w ciągu dnia o umówionych godzinach.

10. Stanowisko archeologiczne

Skrzynia z piaskiem i zabytkami.
Sobota i niedziela - godziny: 10.00-18.00

11. Spotkanie z nurkiem na SOŁDKU
Sobota niedziela - co godzinę od 12.00
Pokaz sprzętu nurkowego i opowieści o pracach podwodnych (ładownia).  

12. Bicie pamiątkowej monety z certyfikatem

Informacja o biletach

Wstęp do muzeum:
- w piątek (20 maja) wstęp wolny dla uczestników konferencji za okazaniem identyfikatorów, pozostali zwiedzający wejście do muzeum na podstawie biletów.
- sobota i niedziela (21-22 maja) wstęp wolny